Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : V.A.R. - Personal Destruction
Vložit příspěvek
Jméno

E-Mail


Text příspěvku 

1 2 3 4

 

Stray
11.10.2017 23:23

V Plzni stále vzpominame jak v 2013 roce přijelo několik stovek členů fan jádra Ruch Chorzov na 3.předkolo Ligy mistrů, to byl hukot. Znam lidi, co byli i u nich a byl to průchod Stínadly, šlo takřka o kejkak.:-)

 

DarthArt
11.10.2017 21:01

Jinak Stray má pravdu s tím odbojem za WWII - zatímco v Praze byl klid a německej voják službu v Praze považoval za požehnání, Varšavy se naopak děsil. Je ale pravda, že Poláci byli v úplně jiný situaci - nacisti je v podstatě už ve druhý vlně určili k vyhlazení a tak Poláci vlastně bojovali o holej život. To, co v Generálním gouvernementu dělaly stvůry jako Frank, Krüger nebo Globocnik bylo strašný.

 

DarthArt
11.10.2017 20:55

Poláci jsou fajn lidi, maj nás rádi a jsou k nám přátelští. Já to znám třeba na Krkonoších - polští turisti jsou hrozně fajn. Navíc jsou ještě takový normální - vidíš krásnou dvacetiletou holku, která jde normál s kletrem po horách, její český ekvivalent by pravděpodobně seděl někde ve Špindlu v lifestylovým podniku a jezdil tágem pod sjezdovku ::) Samozřejmě to neplatí na všechny, ale mám pocit, že Polky ještě zdaleka nejsou takový ty moderní fifleny jako je to třeba úplně normální v Praze... taky Polsko je víc otřískaný, míň kancelářskejch superbaráků, míň panneterií a podobnejch píčovin - ta globalizace to tam prostě ještě nepohltila. U nás minimálně v Praze bohužel jo.

Poláci jsou družní lidi.. jedeš v neděli po zapadlý vesnici, a na tý jedný ulici spousta lidí, bavěj se, většinou do kostela nebo pro flašku (nebo obojí), když pak přejedeš do první český vesničky, máš pocit, že tam všichni vymřeli na mor.

Taky je ale pravda, že Poláci jsou extrémisti... když někdo dělá největší bordel na fesťáku, budou to Poláci, když si budeš číst o hooligans, nejhorší kriminálníci mezi nima jsou zase Poláci. Takže suma sumárum - fajn Poláka rozhodně nesmíš minout, debila Poláka obejdi ale opravdu velkým obloukem. A ty prochlastaný od vodky ještě větším.

 

zdenos11.10.2017 17:50

Ohněm a mečem :) a na MS by mohli být silní, to jo, ale kvalifikační skupinu neměli tak extra těžkou.

 

Valič
11.10.2017 16:12

Stray: Pane domácí, jak jste mě nedávno nasral s tou Chelsea Wolfe, tak teď jste si u mě zase dost šplhnul. Já jsem se teprve před několika lety dověděl, že jsem z jedné šestnáctiny Polák. :-) Sice mě to dost překvapilo, ale zároveň se tím hodně věcí vysvětlilo. Třeba to, proč v dětství k mým oblíbeným seriálům patřili Čtyři z tanku a pes, Pan Wolodyjowski a Slavný lovec Pampalini. :-)

 

Stray
11.10.2017 15:33

"Dla Zcego" :-)))) Je ale fakt, že kdykoliv čtu o nějakém polském hrdinství v nějaké historické literatuře, tak mě to dokáže hodně vybudit, zasáhnout, dojmout, prostě oslovit. S tím národem nemám vůbec nic společnýho a přesto jim fandím a mám k nim kladný vztah. Tak třeba protinacistickej odboj za 2.světové války, čelení ruským usurpátorským snahám trvajícím staletí a hlavně jak dokázala jejich výtečně organizovaná jízda vypráskat Turky od Vídně roku 1699, to byl vyloženě husarskej kousek :-), oni šli do všeho totálně naprudko. Navíc mám pocit, že nás maj v oblibě (před dvěma lety jsem si zajel do Drážďan a trochu nacamranej jsem tam v noci natrefil u Labe na nějakýho Poláka, kterej když se dozvěděl, že jsem Čech, tam se hned smál, začal mě plácat po ramenou (s tím že "česki švejk") a mával za mnou snad sto metrů :-) hele, já jim budu na fotbalovém MS fandit a jsem přesvědčen, že teď maj nejsilnější tým za posledních 35let, kterej má šanci tam urval třeba i semifinále (jsou schopný vyřadit Němce, když budou mít den). Asi je to blbý, ale já bych jim fandil i proti Slovensku.

 

carcass
11.10.2017 12:35

Thrash The Trash bylo ve své době zjevení, to byla totálně našlapaná deska, jak psali kolegové níže - byla na úrovni tehdejší širší thrashové špičky, což se mi například potvrdilo v Polsku na jejich metalmánii, kde Arakain totálně dostal polské fans a Aleš s velkým dojetím pak místo "proč" ječel polsky "Dla Zcego" :-), s kámošemi jsme si navzájem potvrdili, že na takový Arakain mají jen ty největší thrasové spolky :-). Také se podepisuju pod názor, že tato deska je tak dobrá, protože ty songy byly časem pořádně prověřené a byly to všechno koncertní tutovky, líbí se mi názor, že to bylo jako by Kreator místo Endless Pain vydal rovnou Extreme Aggression, což na tu desku skvěle sedí, samozřjemě že Extreme je kvalitou o level výše, ale ten princip sedí...:-). Pak už to ale nikdy nebylo takové terno jako v té době, s výjimkou obodbí Apage Satanas, kdy Arakain chytil druhý dech. Kdyby Arakain byli z Německa, tak dneska jsou už dávno finančně za vodou a jejich desky jsou v metalové siní slávy, takhle zůstali na pozici špičkové lokální party, která kdysi měla potenciál prorazit....a takových part v našem metalovém rybníce opravdu mnoho nebylo. Další podobnou partou, možná i s dost podobným osudem byla slovenská Tublatanka, to byly ve své době 2 jasně nejlepší kapely ve federálním prostoru, koncerty Tublatanky v odbobí 88-91 byly kultovní záležitostí
https://www.youtube.com/watch?v=t8mUb3rNrEE&t=698s

 

Valič
11.10.2017 10:07

Schizofrenii jsem si včera večer pustil a po hudební stránce opravdu není špatná. S těmi texty musím bohužel souhlasit. Ty dva níže zmíněné podle mě patří vůbec k tomu nejhoršímu, co Aleš kdy napsal.
Ještě bych se vrátil k tomu Kladivu na čarodějnice. Kdysi jsem v nějakém článku četl, že pro Törr napsal nějaké texty, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, které to byly. Vzhledem k nevalné úrovni ostatních textů kapely z té doby (v některých případech se jednalo pouze o slepence úryvků špatně přeložených textů zahraničních kapel jako Venom, Possessed a Celtic Frost, které moc nedávaly smysl), bych řekl, že pro ně Aleš napsal pouze ten jeden (někde jsem četl, že byl původně určený pro Arakain, ale kapele se zdál příliš temný, nicméně se může jednat pouze o nepodloženou spekulaci).

 

Norr
11.10.2017 09:40

Tak se tu s hrůzou dovídám, že prý první deska Arakainu je horší, nežli druhá. No to sem se dožil časů, to vám povím ;o) Já si celý dlouhý roky myslel, jak Schíza nemá už ty koule a dost nestíhá za TTT a to jak hudebně, tak textově (byť ten občasný, ale pravidelný a o to hlubší propad na textové bahno přišel až později) a ono jakože ne? Asi budu za blbce, ale pro mě je TTT nejlepší deska Arakainu, ať kdo chce říká co chce ;o)

 

Pekárek
11.10.2017 09:04

Proto je také nejlepší Sedmá pečeť:)

 

wuxia
11.10.2017 08:23

Chtěl bych jen na konto Schizofrenie podotknout, že má nejen blbej obal, ale místy opravdu úděsný texty, který nejsem schopen dodnes strávit. Řekni a máš mě, Antikrist...hrůza. Jinak hudba bez výhrad.

 

Peká
11.10.2017 08:03

Techno thrash jsem tehdy žral. Obliveon, Osiris, Mekong Delta, Realm, takže jsem byl ze Schízy nadšen. No a ze Smetáčkova bonusu v podobě Zla křídla osamění jsem tekl.:)

 

DarthArt
10.10.2017 21:34

Schíza je taky výborná deska, ale to ubrání plynu a tydlikování jsem tehdy neunesl. Až po letech s odstupem. --- Ale zas je pravda, že je to možná první techno-thrashová nahrávka u nás. Obal Schizofrenie se vážně nepovedl. To radši ruleta :)

 

Stray
10.10.2017 21:23

Přesně. Jen škoda pozdějšího zpohodlneni a nahánění přízně osatkovanych sedláků z motoristických srazů.

 

DarthArt
10.10.2017 21:15

A v tom je asi to kouzlo - debut Arakainu vyšel v době, kdy to už byla hotová kapela, TTT by za normálních okolností býval mohl být tak třetí album, jenom díky komoušům se na desku nedostali dřív. Kdyby měli možnost, první deska by bývala obsahovala ty starý skaldby, co pak vyšly na "patnáctkách" - Gladiátor, Excalibur, M jako Metal apod. V době TTT Arakain dosáhli už technické dokonalosti, byl to jejich třetí nebo čtvrtý repertoár, prostě jako kdyby Kreator jako debut vydali Extreme Aggression.

 

Stray
10.10.2017 21:01

Thrash the Trash je dle mého album na úrovni širší světové thrashmetalové špičky z roku 1985, které vládla alba jako Bonded by Blood a Hell Awaits. Muzikantsky lepší než debuty německých velikánů žánru. Akorát prostě vyšlo o pět let dyl.

 

DarthArt
10.10.2017 20:56

TTT měla podle mě měl na svou dobu naprosto skvělý zvuk. Když to srovnáme například s debutem Titaniku, Tanjou (jakože metal) nebo i Citronem, byl to obrovský skok vpřed. Nezapomeňme, že deska se nahrávala ještě před revolucí.

Brichta byl opravdu výborný textař, nejlepší podle mě na Black Jackovi a ze tří čtvrtin na Salto Mortale - Ultraparoháč byl opravdu úlet a neměl co dělat mezi tak skvělými texty jako Brána iluzí a Rám křivejch zrcadel. Kleptoman nebo Gambler mi zas tak nevadí, i když na ty ostatní texty to nemá ani náhodou... Jen jednou nebo Stárnem jsou prostě skvosty.

 

Valič
10.10.2017 20:35

Já jsem tu Rockmapu vlastně nikdy neslyšel celou. Kupoval jsem si za dvanáct korun ty jednotlivé singly, které zároveň s ní vyšly (přece jsem si nemohl nechat ujít skladby jako Kladivo na čarodějnice od Törru). :-) Arakainu v té edici vyšly dokonce dva (Proč/Amadeus a Orion/Ku-Klux-Klan). Nějakým zázrakem se mi taky ještě podařilo sehnat ten jejich první singl, který rok předtím vyšel u Pantonu. Měl sice naprosto otřesný zvuk, ale skladby Gladiátor a Excalibur tenkrát patřily k největším hitům kapely. Pokud se nepletu, tak jejich první oficiálně vydanou skladbou byla Cesta (dříve uváděná pod názvem Nesmíš to vzdát) na kompilaci Posloucháte Větrník 3. Co se týče debutu, podle mě na něm nebyla jediná slabší skladba. Po zvukové stránce nedopadl špatně a obal se taky celkem povedl. Aleš byl v rámci tehdejší české metalové scény nejlepším textařem (napsal i nějaké texty pro Törr včetně zmíněného Kladiva na čarodějnice) a na tom prvním albu se naštěstí nepouštěl do nějakých rádoby vtipných taškařic typu Ultraparoháč nebo Kleptoman. Nedávno jsem si tu desku pouštěl a i dnes bych jí dal 100% hodnocení a rozhodně by to nebylo z nějaké nostalgie.

 

Stray
10.10.2017 17:49

Anglickou verzi Thrash the Trash jsem si v životě nepustil. Mě se vždycky nejvíc líbily skladby Šakal a Amadeus. Šakal, ta na koncertě vždy vyzněla, hlavně díky té Urbanovo vyhrávce, která rozpoutala hotovou Show no mercy, ještě když v ten moment všechno pohaslo a kruhovej reflektor mířil jenom na něj, začíná to v čase 2:46, z toho nám hořely proužkáče za prdelí.:-)

https://www.youtube.com/watch?v=uyKz2crQFQQ

 

DarthArt
10.10.2017 17:36

Jo jo, v Plzni to bylo stejně jako v Liberci, akorát ta anglická verze se moc nepovedla. Je to... divný.

Jinak samozřejmě z praskajícího rádia nahraná Šeherezád a Pán bouře neměly chybu :):):)

Jo a samozřejmě jsem si úplně na začátku myslel, že ta titulka se píše TRASH THE TRASH !!!!!

 

1 2 3 4

 

 

 

TOPlist