Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 4 5 6 7 8 9 10 12

 

Fenris 1301.11.2017 10:34

Tož jsem také začal vyklízet své hudební anály a dovolil bych si tu nabídnout, pokud pan domácí dovolí, svůj starý, ale minimálně hraný minidiskový přehrávač Sony MDS-JB920QS - je v perfektním stavu. Cena 4000,- ,k tomu nabízím celou svou sbírku minidisků, je to přes 300ks, od Beatles po Emperor, seznam případně zašlu.

 

Valič
31.10.2017 17:36

Dobrá i špatná hudba vycházela tenkrát i teď a kdo chce, ten si ty zajímavé kapely nakonec vždycky najde.
S tím, že je o fyzické hudební nosiče a tištěná média čím dál menší zájem, se už v dnešní době nedá nic dělat.
To, že mají problémy časopisy o PC hrách, je sice smutné, ale mě osobně se to moc netýká a nějaké Bravo mi už může být úplně ukradené (jak by řekla Tornádo Lou: "Plivnu na jeho rakev!"). Mě spíš neskutečně sere, že přestal vycházet český MAXIM, nejlepší časopis od vynálezu knihtisku (o tom nehodlám diskutovat, to je prostě fakt). :-)

 

spajk
31.10.2017 17:00

On Spark v době před internetem, když tištěná média byl jediný zdroj informací a hlavně se nepotýkaly s existenční krizí, byl dost jiný magazín.
Že dnes vypadá jak firemní časopis Nuclear Blast, za to poděkujme internetu a chronickou nechutí čechů platit za něco hodnotného.
Všechny tištěná media se pohybují na hranici bankrotu.
Vem si časopis o pc hrách Level. V době před masivním nastupem internetu se ho každý měsíc prodalo přes 60 tisíc výtisků.
Před pár lety ho Burda chtěla zrušit a nebýt toho, že ho odkoupili bývalí šéfredaktoři, tak dnes neexistuje.
To je kapitalismus. Nedávno skončilo Bravo.

TV Rebel. Anebo třeba Radio Beat.
Ať k ní mám jakékoliv výhrady, je to medium, kde se hraje tvrdý rock a jeho odnože. A to se počítá. At se ti to líbí nebo ne.

Navíc my měli stejně encyklopedii od Kerrangu. To byla naše Holy Bible.

 

Stray
31.10.2017 16:36

Sicky: O tom to není. Jde o to, že existují lidi, co poznají u objektu budoucí úspěch a to, aniž by za hudba popřela kvalitu nějakou lacinkou. A mezi ty lidi patřím já, ale ty ne. Ty by ses furt snažil upíchnout Karnivool, kdežto já bych nutil Mastodon v roce 2006, aby víc apelovali na chytlavosti, na efektu Metallica.:-)

 

sicky
31.10.2017 16:12

Jasný hoši, Tak od teď teda žádný stahování, žádný jútub, pěkně kupovat jedno / dvě céda měsíčně podle toho, co vám poradí Spark anebo TV Rebel :-)
Ať žijou zlatý starý časy! Za komunistů bylo stejně nejlíp!

 

spajk
31.10.2017 16:12

Díky, vždyť my se máme v podstatě rádi, jen se občas špičkujem :-)

 

Stray
31.10.2017 15:46

Spajk: Dokonale shrnuto. Souhlas se vším a bezezbytku (abys neřekl, že tě tu jenom kritizuju). Nenormální a kvalitu devastující je současnost. :-)

 

spajk
31.10.2017 15:11

Se Sickym bych se neshodl ani na jedné myšlence, navíc podpořené argumenty typu "kokotina typu Iron Maiden".
Jsem zastáncem formy, kdy agenti z nahrávacích firem se proberou stohy demokazet a vyberou kapelu s potenciálem, do které chtějí investovat svoje peníze.
Nezapomeň, že jde o soukromý sektor, tohle není žádná debata na ČT, aby se uplatňovala vyváženost a korektnost.
Smlouva s labelem byla pro kapely terno, potvrzení toho, že jdou správným směrem. Kdo měl smlouvu s label byl někdo.
Hoši dostali budget, často velkorysý, k tomu producenta a šlo se do studia. To musel být pro ty kluky úžasný zážitek, trešnička na dortu.
Ano, jsou známy situace, kdy se firmy ke svým kapelám otočili zády nebo se vykaslaly na reklamní kampaň k albu, ale žádný systém neni dokonalý.
Vycházelo mnohem méně hudby, ale o to kvalitnější, za tím si stojím.
Dnes vychází také kvalitní desky, ale také nepoměrně mnoho nekvalitních.
Poměr kvalita/brak tehdy a teď je tisícinásobně vyšší.
Dnes si kdejaký kluk nebo holka stahnou nelegálně Pro Tools a nahrajou si desku doma v pc. Smíchá to kámoš odvedle a šup s tím na Bandcamp a podobné platformy.
Z hlediska všech kavárenských svobod a výdobytků správné liberální společnosti, je to dozajista v pořádku.
Ale je to dobré pro hudbu jako takovou?
Kolik kapel stojících v popředí hudebního dění vzešlo z těchto platforem?

Kdo to nechce číst, shrnutí v jedné větě.
Mám rad cédéčka, vinyly, sedmdesátky a osmdesátky, Metal Hammer a MTV.
P.S. snad nebudu nikoho iritovat.

 

Valič
31.10.2017 10:02

Sicky: V některých věcech máš samozřejmě pravdu, ale zrovna ti Slayer nejsou zrovna ten nejlepší příklad. Daleko vhodnější by bylo zmínit třeba Sex Pistols, což byla v podstatě uměle vytvořená kapela. Když Slayer začínali, jednalo se ve svém žánru o jednu z nejvýraznějších a nejextrémnějších kapel a bylo jen otázkou času, kdy si získají celosvětovou popularitu. Mimochodem, lidi z mé generace začínala poslouchat metal z nahraných kazet a polských "originálek", a většinou jsme neměli ani ponětí o tom, u jakých firem ty desky původně vyšly (hlavně nás to ani nezajímalo). Prostě ti někdo nahrál na kazety třeba deset různých skupin a napsal ti na ně tak maximálně názvy skladeb (v lepším případě). Každý si pak z nich vybral, co se mu líbilo, a vsadím se, že pokud na nich byli třeba Slayer, Necronomicon, Darkness, Accuser a Viking, tak si 99% lidí vybralo právě ten Slayer, protože byli v tom žánru prostě jedni z nejlepších. :-)

 

Stray
31.10.2017 08:59

PS: Ano, SLAYER beru jako přirozenej vývoj věcí, ale LIMP BIZKIT nebo RATM už jsou tlačenka. Přesně tak!

 

Stray
31.10.2017 08:53

Jako pochybovat o nejobyčejnosti Slayer v letech 1983-91 fakt nejde, mě by třeba ta firma na Sadus, Dark Angel nebo Protector neutáhla, vlastně by jsem asi ani nezačal poslouchat thrash, kdyby tlačili tyhle a ne někoho, kdo nahrál Show No mercy. já si prostě myslím, že v případě Slayer o kapele věděli dřív jejich fanoušci a pak až vydavatel, ten první to dostal na určitou úroveň kdy se o kapele začalo vědět i v Evropě, a pak se to nabalovalo, převzali to Def Jam a už to jelo, kapele se i dařilo skládat nejlepší žánrový alba, tak v čem je problém? Ten postup je jinej než třeba u Master´s Hammer, kde dřív o kapele vědět Monitor než lidi/ širší metalová veřejnost (nemyslím těch pár kámošů v Praze).:-)

 

sicky
31.10.2017 08:47

Ano, Def Jam v tom cítili prachy, tak do toho šli. Natlačili to všem, včetně tebe, a napakovali se :) V případě Slayer, je to ještě pro nás v pohodě. Jenže, co třeba v případě tvých oblíbených Rage Against The Machine a Limp Bizkit:) Taky souhlasíš s tím, že vybrali to nejlepší a že je to v pořádku? :)

 

Stray
31.10.2017 08:32

Jak to že rozhodli za mne, Def Jam by s SLAYER nikdy nevybral, kdyby neviděli, že je po nich dalece největší hlad, stejně tak Metal Blade by je neumístili na Metal massacre dva do dobré pozice, kdyby neviděli, že v klubech L.A. ta kapela táhne brutálně víc než cokoliv jiného. Oni nejdřív rozhodli lidi a až pak si tu kapelu to vydavatelství převzalo.

 

sicky
31.10.2017 08:28

Valič, carcass : Ano, gramofirmy si vybírali ty nejlepší s potenciálem, které pak podporovaly, s tím souhlasím. Jenže de facto rozhodly za tebe, co budeš poslouchat.
Reagoval jsem na to, že valič psal, že je dnes těžké se ke kvalitní hudbě dostat, že toho vychází moc. Podle mě to není až tak pravda, pokud to člověk trochu sleduje, tak se o těch (pro něj) zajímavých věcech dozví. Jen to prostě nemá naservírované pod nos Metal Hammerem, který mu stále dokola tvrdí, že kokotina typu Iron Maiden, je to pravé ořechové :). Dnes máš zkrátka možnosti si vybrat i nezávislé informační kanály anebo vydavatelství a ne poslouchat jenom Slayer, Metallicu a Megadeth s tím, že je to to jediné pravé, nejlepší :)

 

Valič
30.10.2017 23:51

Já myslím, že lidi z těch velkých firem nebyli zase až tak úplně blbí a prostě si vybírali ty nejlepší a nejnadějnější kapely, u kterých vycítili určitý potenciál oslovit širší masy posluchačů. Tím, že pak investovali do jejich propagace, ty prodeje desek samozřejmě ještě zvýšili.

 

Stray
30.10.2017 23:24

Já si taky prostě nemyslím, že kdyby Metal Blade v roce 1984 tlačili místo SLAYER (teď plácnu) kupříkladu WEHRMACHT, že by se z nich pak stala legenda na třicet let dopředu. SLAYER samozřejmě byl taky posouvanej vydavatelem a tím že ten žánr se rozjížděl, ale hlavně BYL VE SVÉ DOBĚ NEJLEPŠÍ, nenapodobitelnej, prostě celkově skvělej a neohranej.

 

Valič
30.10.2017 21:35

Slayer by se prosadili i bez podpory velké firmy, protože prostě SLAAAYYYEEEEERRR!!!!!!!
No ne, kurva, chlapi?

 

carcass
30.10.2017 21:14

sicky - nemáš pravdu, kdyby za těma kapelama nebyla špičková kvalita a potenciál růstu, tak by neměly šanci oslovit posluchače v dlouhodobém horizontu, no a ty podle tebe "tlačené" desky by nejpozději do roka zapadly......trošku soudnosti by to chtělo

 

Valič
30.10.2017 18:48

Zdenos: Já proti různým retro a revival kapelám v podstatě nic nemám, ale když už si mám vybrat, tak samozřejmě vždy sáhnu po "the real thing". Je plno žánrů ve kterých se ty mladé kapely nějakému tomu "kopčení" ani vyhnout nemůžou. Zkus hrát třeba klasický doom, sludge nebo stoner metal a neznít přitom aspoň trochu jako Black Sabbath. To prostě nejde. :-)

 

zdenos30.10.2017 18:02

valič: já ještě snesu kopčení riffů a stylu (Suicidal angels, warbringer), ale když už jde o totální napodobování vokálu (Persuader s Hansim Kurschem 2.0), to už mi je trochu i protivný :)) Je to tak, proč poslouchat plagiáty, když tu máme kvalitní origo.

Několik imitátorů mám ale rád :)

 

1 4 5 6 7 8 9 10 12

 

 

 

TOPlist