Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4 5 6 7 8 12

 

Fenris 13
02.11.2017 09:28

Já kromě Sparku kupoval ještě Whiplash, kde také byly slušné CD výběry, popřípadě občas RockHard, když zbyly penízky. No a na jednom z CD u Whiplashe byla také skladba Stargazers od naprosto neznámých Nightwish. Tu jsem tenkrát otočil asi šestkrát po sobě. Ale to je zase jiná pohádka :-)

 

Valič
02.11.2017 09:20

Fenris 13: Já jsem si tenkrát kupoval výborný německý časopis Legacy, ve kterém bylo vždy plno zajímavých tipů a navíc k němu bývala přiložena kvalitní CD kompilace. U nás zase vycházel podobně zaměřený časopis R.I.P. (bohužel ne moc dlouho).

 

Fenris 13
02.11.2017 09:09

Já už byl v té době přeorientovaný z hevíku a lehčího thrashe (Metallica/Megadeth/Anthrax) na doom/black, hlavně díky Gung Ho, kde Hanzlík pouštěl do éteru takové pecky jako Sleeping Beauty, Alma Mater nebo Gothic. A jednoho dne mi u něj v prodejně vrazil do sluchátek Vempire od CoF a bylo vymalováno na další pár let :-) Období 92-98 pro mně bylo zlatým dolem těchto stylů, kdy CoF, Dimmu Borgir, Moonspell či Tiamat vydali své nejlepší desky. Žral jsem nahrávky labelů jako Century Media nebo Holy Records (např. Septic Flesh, Misanthrope, Nightfall...)

 

Stray
02.11.2017 08:55

Myslel jsem to spíš tak, že krátce před tím skončila doba kapel, co jsem jel od konce osmdesátek a právě v té polovině devadesátek ta old-school scéna vyloženě rpěla, ty nový věci se ještě uplně nevyklubali, navíc mne z prvních nástřelů vůbec nebavili, z dnešního pohledu to vypadá jinak, ale co mohl v roce 1996 poslouchat člověk, co jel na DESTRUCTION, EXODUS, SODOM a DEATH ANGEL? Leda hovno.:-)

 

Valič
02.11.2017 08:48

Éra 1996-99 že pro metal nebyla z nejlepších? Vždyť tenkrát vycházely ty nepovedenější desky od Anathemy, Opeth, Emperor, Satyricon, Cradle Of Filth, Moonspell nebo Strapping Young Lad a skvělá alba vydaly i některé starší kapely (Testament, Iced Earth, Virgin Steele).
Mě se tenkrát ve Sparku hodně líbily recenze a články Martina Čermáka z Demimonde, který se specializoval hlavně na ty avantgardnější severské kapely typu Arcturus, Solefald nebo In The Woods... (myslím, že i ti, kdo tenhle žánr nemají rádi, musí uznat, že měl o té scéně obrovský přehled, dokázal rozpoznat ty skutečně kvalitní kapely a psát o nich celkem poutavým způsobem).

 

carcass
02.11.2017 08:33

Stray - v té době ještě žádná rivalita nebyla, náš Ostroj se motal bez větších ambic ve středu 2. ligy, jsme tady v regionu byli taková jedna velká banda, s Vládou jsem byl na Bazalech se podívat na Aston Villu nebo Hansu Rostok a bylo to super :-).....vše se změnilo když Kaučuk postoupil do ligy a na Bazaly přišlo tehdy na vzájemný zápas 9 000 lidí, z toho tak 7 000 přijelo z Opavy, jela tehdy kolona snad 80 autobusů.....baníkovci to pak přestávali zvládat a začalo se to na sebe nabalovat a my si od nich samozřejmě nenechali srát na hlavu :-), nicméně osobní vztahy to nijak nenarušilo :-)

 

Stray
02.11.2017 08:11

Podle mě byl Krofta v hard rocku něco podobnýho jako Rudi Rus v tvrdším metalu, nerozezná dobrou chytlavou věc od kýče. :-)))))

 

wuxia
02.11.2017 08:07

Stray: Krofta byl fakt divnej. Poslouchal Michala Davida, Damiens, Chytrý pasti od Debustrolu dal plnej počet. Pamatuju si že jsem jednou v redakci Big Bengu dělal telefonickej rozhovor tuším s Rogerem Gloverem, do toho zrovna přišel Krofta a když tak nějak z kontextu vyrozuměl, s kým mluvím, napsal mi na papírek otázku a podstrčil mi jo. Stálo na něm: Your album is very boring, I almost felt asleep...Nebo tak nějak.

 

Stray
02.11.2017 07:59

Carcass: A nepřekáželo, že jsou z Ostravy a ty z Opavy? :-) Spark jsem kupoval od druhého čísla a na kvalitativním vrcholu mě příšli v letech 1996-99 (v éře přechodu z černobílých stránek na barevné, první léta barevného Sparku a poslední rok černobílého vnitřku Sparku), paradoxně v době, která pro metal nebyla z nejlepších.

Spajk: Krofta mě docela iritoval, hltal jsem články o MORBID ANGEL, DEATH a všech těch kapelách a on přišel s M.S.G a BON JOVI, říkal jsem si, "Co jako chce? O co mu jde?" :-) Kolikrát mě později, v době když už jsem poslouchal i ty měkkčí věci, vadilo, že v diskografiích upřednostňuje ta pozdnější, dospělejší alba před rtuťovitostí a spontánností mládí (viz. příklad DEF LEPPARD, PRETTY MAIDS, BON JOVI...), jeho přístup k hard rocku mě vždy sral, ...dával 6/6 totálně nudným dospěláckým a obloukově klenutým albům. :-)

 

wuxia
02.11.2017 07:54

Cyklo byl dobrej, Třískala má takovej vlastně dost jalovej styl psaní, ale vyzná se. Mně se vždycky líbilo jak psal Martin Kraut, to ještě ve Sparku byly věci jako Laibach nebo tvrdý elektro. Pavel Šeděnka byl taky docela fajn. Dneska je to děs, Havlena, Čapek, Marek (ten mi pije krev nejvíc), Merhaut...hrůza. Co měsíc podle nich vycházejí minimálně čtyři "desky roku", jak tam béká nějaká běhna v kůži, má to automaticky šestku, o propojení s Nuclear Blast ani nemluvě.

 

carcass
02.11.2017 07:50

Cykloše a Vládu Třískalu - ty nejvíce, dost jsme toho prožili a vypili,ještě než se stali "metalovými celebritami" :-), pak Iva Fojítka, ten byl starší, ale byl v pohodě a dobře se s ním měnily desky, no a zbytek té bandy pak už o něco méně.

 

Stray
02.11.2017 07:40

Z lávky jsme flusali s Matouškem a s bráchou na koleje mířící do Paříže, já tam tajně přiběhl ze slévárny, on z kovárenský apretúry, akorát že jeho pak vyčáp Vostřák (ing. Vostracký), když se vracel přes malou kovarnu.

 

wuxia
02.11.2017 07:35

Stray: Jako bych viděl scény z filmu Vítr v kapse :). Mimochodem, dnes večer dělám rozhovor s jeho režisérem Jaroslavem Soukupem. To se to hezky sešlo.

 

Stray
02.11.2017 05:57

časopis Leo :-))) Když jsem v cca 1993 roce nastoupil do Škodovky do svého prvního zaměstnání, tak mě jednoho dne povídá jeden týpek z technologie za rýsovacíma prknama (tehdy měl počítač jen vedoucí a ještě z dnešního pohledu totální šunt), který spíš sloužily jako schovka než aby na nich někdo něco dělal "A mladej, kdyby ses někdy nudil, tak támhle v tom šuplíku máme knihovnu." A byla tam pořádná hromada časopisů Leo, to byla doba, tohle chystám použít do chystaného scénáře Skanzen Karbónia, vypovídající vše o éře bezvětří. Dodnes vzpomínám na nejpohodovější pracovní kolektiv všech dob, tohle už nikde nepřekonali.

 

spajk
02.11.2017 00:01

V mým ranku jedině milovník Tesly a dobrého rokenrolu Nikolas Krofta.
To byla záruka jasné koupě originálu.
Balčirák psal a píše dodnes divně. Ten i kdyby popsal celou A4, tak se dozvíš houby.
Pak chvíli psal Marcel Novotný, jinak přes hard rockovou sekci tam moc lidí nebylo.
Holt metal vládne všem.

 

Valič
01.11.2017 22:49

Nejzábavnější bývaly ty články od Blackmoona, i když se polovina těch kapel, co tam vychvaloval, nedala moc poslouchat.
"Černý kníže z hor má jméno Abigor!" :-)
To je skoro stejně geniální jako hláška "Smělý pohled, v ruce kyj, světem kráčí Divobij." :-)

https://www.youtube.com/watch?v=90ikHngpWmE

 

Stray
01.11.2017 22:35

Carcass: A který jsi znal? Cykla nebo snad Adrianu Rapavou?:-)

 

carcass
01.11.2017 20:16

Spark ve svých začátcích byl zjevením, dělali jej nadšenci zapálení pro muziku, navíc té muzice fakt rozuměli a dělali to na profi úrovni, tudíž jejich názory měly nějakou váhu a recenze Sparku byly pro pořízení nahrávky dané kapely na CD nosiči zásadní faktor (u méně známých kapel) a dost fanouškům rozšířili obzory......navíc tak půlku té tehdejší party jsem znal osobně :-). Časem se to samozřejmě změnilo, to když se to postupně měnilo už jen metalový byznys...

 

Fenris 13
01.11.2017 11:40

Stray: Díky :-) To je jen takový výkřik do tmy, než to dám na Aukro, jestli by neměl zájem někdo ze znalců, který tu muziku ocení.

 

Stray
01.11.2017 11:36

Fenris13: Co bych nedovolil, ale nejsem si jistej zdali to má nějakej význam tady v diskusích, spíš bych možná časem zaurgoval stavitelovi, že by to chtělo prostor pro inzerci, ale nejdřív musím promyslet, kde by se dal najít a jak by se to konstrukčně řešilo, i co do druhů a možností zakládání příspěvků.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 12

 

 

 

TOPlist