Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4 5 6 7 8 12

 

DarthArt
02.11.2017 11:57

wuxia: Tak to musíš umět výborně anglicky, ne? Rozumět tý hatmatilce z telefonu by pro mne byla nepřekonatelná překážka ... :)

Ještě by mě zajímalo, jak se technicky dělaly telefonní rozhovory... měli jste ke sluchátku přiloženej diktafon, nebo to bylo zabudovaný? A taky mě vždycky zajímalo, jestli ten rozhvoor platila firma, čili jestli vám zazvonil telefon a na druhý straně byl třeba ten Roger Glover, nebo jestli jste tam volali vy? A jakej byl časovej prostor... třeba, že od rozhovoru to musí být do druhýho dne odevzdaný? Přece jen týdeník je týdeník... stejně to musel bejt super pocit, když ses po telefonu bavil se svým oblíbeným muzikantem, navíc třeba i světově proslulým.

A co se týká recenzí... bylo to tak, že jednou za onen čas přijela firma a dovezla vám cédéčka k recenzi? Nebo jste si to museli vyžádat?

Omlouvám se za tolik otázek, ale mám jedinečnou možnost zeptat se na věci, které mě zajímaly už tehdy, kdy jsem BB četl...

 

DarthArt
02.11.2017 11:51

wuxia: Paráda, závidím :) Vlastně to bylo poslední předinternetový období... mám pocit, že BB zanikl s nástupem webu a tím pádem agónií časáků, ne?

On by možná Spark taky dneska nebyl tak "tržní", kdyby nečelil netu. Ono asi dneska dělat hudební médium v tištěné podobě jinak než Spark snad ani nejde. Bez reklamy bys to prostě platil jen z vlastních peněz.

 

carcass
02.11.2017 11:50

Stray - žádná náhoda neexistuje. Víš co je ta "náhoda" - je to jen nepochopení příčiny a následku :-)

 

Stray
02.11.2017 11:27

To aby si někdo nemyslel, že jsme tady nějaká žido-zednářská sekta. .-)

 

Stray
02.11.2017 11:25

wuxia: Jenom pro nezávislé pozorovatele doplním, že my dva jsme se nikdy nepotkali ani neviděli, stejně jako s 99,9% lidí na těchto stránkách. ten mail se zájmem o psaní na C.D., co jsi mi poslal, byl v podstatě náhoda, "hele, göth? Co mi to jenom při-po-mí-ná, nekritizoval on tuhle náhodou...?":-)

 

wuxia
02.11.2017 11:23

Stray: No, můj vztah k maintreamu by byl asi trochu na delší diskusi, do který by se zahrnula i kapela pana bratra a další :). Nicméně mainstreamu jako takovýmu se nevyhýbám, to bych třeba neměl tak moc rád Pet Shop Boys nebo Franka Sinatru :). No prostě, bylo by to na delší diskusi někde u piva.

 

Stray
02.11.2017 11:11

Zvláštní na téhle netové "existenci" je hlavně to, že je to děsně návykový, člověka těší zájem o jeho názor, ale striktně jen kvůli tomu se to dělat nedá, zvlášť ne dlouhodobě, člověka musí zajímat ty pohledy druhých lidí, pohledy na tu hudbu, i na to, co o ní píše, nejde o to připadat si jako bourák, člověka to téma (ta hudba) musí fakt až na hranici fanatizmu zajímat. Musí na ní myslet furt.:-)

 

Stray
02.11.2017 11:05

wuxia: Ale vždyť ty jsi v Instinktu ("něco přeříz") sepsul i kapelu mýho bráchy! :-) Ale pssst. Jako Špulák měl vždy pochopení pro mainstream, ty ne.

 

Stray
02.11.2017 11:00

DarthArt: Přesně, já už jsem se v té éře MP cítil nesvůj, jakože je někde něco jinak, víc futuristický.:-) Člověk píše, čtou ho hromady lidí, který on nezná, a jeho názor je najednou nějak dostupný a viditelný, zvláštní, přitom koho by to jako mělo zajímat, ne? V Plzni na letňáku najednou světoznámé metalové grupy každý rok, po republice stovky koncertů, neexistuje má oblíbená kapela, kterou bych z těch větších neviděl, některé jsem viděl třeba sedmkrát, ale že by tohle všechno byl recept na štěstí... hele, pochybuju.:-)

 

wuxia
02.11.2017 10:58

Na doby Big Bengu vzpomínám fakt s chutí a radostí, to byly skvělý časy. Na šílenejch prehistorickejch kompech jsme to tam ve dvou místnůstkách dávali dohromady, řezali se s Michalem Husákem smíchy při telefonickým rozhovoru s Mikou Lutinnenem a podobě, těch historek je fakt spousta. Bohouš Němec byl ryzí originál, fakt živoucí Ozzák z Comebacku. Neskutečná postava, totální fanoušek Kiss, dobrá duše. Vždycky v pátek, když Jarda Špulák odjel do Broumova, poslal mě jako "mladýho" pro cigára a víno, nalili jsme si, zapálili a kecali. Zážitků s ním mám spoustu, to je neopakovatelná figura.
No a Jarda Š. byl boží šéf. Kdepak diktátor, on je to strašně hodnej člověk se zcela osobitým smyslem pro humor. Nikdy na nikoho neřval - i když Bohouš se na něj někdy nasral, když mu vrátil nějaký články a přepracování - vždycky se s každým dohodl. Občas až trochu samaritán, každopádně lidi, co s ním dělali, pro něj byli vždycky na prvním místě. A muzika. Je to sice trendař, trochu mě mrzí, když teď sleduju, o čem píše a co poslouchá, ale byl to on, kdo nás všechny vychoval :). Teď už jsem ho delší dobu neviděl, akorát se vždycky z jistých zdrojů dozvím, čím jsem ho popudil, třeba že jsem napsal, že Elán je děsivá sračka, ale máme se rádi :). Ne fakt, Jarda byl tahoun, bez něj by žádnej Bang! a pozdějc Big Beng! nebyly.

 

DarthArt
02.11.2017 10:05

Valič: Já mám za to, že Bathory maj ten esprit právě proto, že Quorthon zas tak moc neuměl hrát a zpívat. Kdyby třeba Hammerheart bylo nazpíváno školeným hlasem, byla by všechna atmosféra v tahu. Takhle jsou to opravdu žalmy vikingského bojovníka, který vzpomíná na "dobu ledu a oceli!:):):):) Když to vezmou do ruky profesoři, dopadá to blbě. Sterilní, že by i doktor Sova zaplakal.

 

DarthArt
02.11.2017 10:01

Stray: Já si něco podobnýho říkal, když v Jablonci hráli Napalm Death. Že kdybych to někomu prorokoval v roce 1990, zavolal by pro mě sanitku z psychiatrie :)

 

DarthArt
02.11.2017 10:00

Valič: Obávám se, že jak čas postupuje, bude mít všichni spíš čím dál víc bezhairové období :)

 

Valič
02.11.2017 09:47

Stray: Já na své hair-metalové období stále ještě čekám. :-)

 

Stray
02.11.2017 09:45

PS: valič - já jsem s tím problém měl, protože v letech 1992-96 jsem měl své nejvíce hair-metalové období, a nějaký nový trendy v extrémním metalu mi přišli hrozně dětinský, těmi novými trendy myslím vše, co přišlo po floridském deathu,...:-)

 

Stray
02.11.2017 09:42

Kdyby mě v roce 1996 někdo řekl, že jednou budu mít svůj web (co to jako je?) kam budou chodit číst stovky lidí a že si na něm budu povídat třeba s někdejším redaktorem Bengu! (tehdy jsem v 9 ráno vždy na čtvrthodiny zdrhnul na Husovo náměstí ze škodováckýho Výzkumáku (poblíž Centrál.Autobusáku), abych si koupil dvacet deka rumcajse, tři rohlíky a Beng, Spark nebo Metal hammer SK a šel zpátky pokračovat ve zkouškách - upnul vzorek, naprogramoval průběh akce, zastrčil papír do čmáradla na grafy, hodil nohy na stůj, jedl a listoval), a že ten týpek z Bengu mě bude i přispívat sem tam článkem, tak bych si myslel, že se zbláznil. .-)

 

Valič
02.11.2017 09:41

Stray: Já jsem s akceptováním těch nových kapel žádný problém neměl. Ty lepší black metalové kapely v podstatě volně navazovaly na ranou tvorbu Bathory a dalších kapel, na kterých jsem vyrůstal, a dále ji rozvíjely. Předtím jsem si vždycky představoval, jak by to asi znělo, kdyby se Quorthon (R.I.P.) naučil líp hrát a začal hrát propracovanější hudbu s lepším zvukem. Když jsem pak poprvé slyšel Emperor, Dimmu Borgir nebo Satyricon, tak jsem si hned řekl: „Jo, takhle nějak by to znělo.“ 
Co se týče těch avantgardnějších kapel, tam jsem zase cítil určitou návaznost na ty experimentálnější věci od Voivod nebo Celtic Frost, s tím že k těm experimentům ty kapely přistupovaly po svém a přidávaly k nim případně prvky z jiných žánrů.
Gothic metal jsem sice až na pár výjimek moc neposlouchal, ale ty kapely mi určitě nevadily. Ty gothic rockové klasiky (The Sisters Of Mercy, Fields Of The Nephilim, Dead Can Dance), ze kterých ty skupiny víceméně vycházely, jsem poslouchal už dlouho předtím.

 

DarthaRT
02.11.2017 09:35

Mimochodem, starý Bengy jsem si všechny procházel při sbírání informací k Insanii - z každý stránky na mě koukaly články, které tvořily mé mládí... ABSOLUTNÍ BOMBA!

 

DarthaRT
02.11.2017 09:34

Ano, Whiplash byl taky velmi dobrej. Já ještě kupoval slovenskej Metal Hammer, kde se dalo leccos přečíst, moc se mi nelíbil Uragán, hlavně ze začátku tam jeden redaktor vypouštěl takový nacionalistický kecy (krátce po rozdělení), že mě to až sralo.

No a do té doby velkých časáků patří samozřejmě taky Metal Extremum. To byla bomba!

 

DarthaRT
02.11.2017 09:31

Všechno podepisuju - Spark byl tehdy naprostý zjevení, najednou rozhovory se západníma kapelama, velkej časák, fotky, paráda! A podepisuju i to, že nejlepší jeho období bylo, když byl obal barevnej a vnitřek černobílej. To bylo tak kolem 95 - ještě jsem chodil na střední. Vážně to byla parta nadšenců na úrovni, super časy.

Ještě důležitější pro mě ale byl Big Beng - každý týden (a pak čtrnáct dní) časopis - na maximální úrovni a s maximálním rozsahem, když pak skončil, obrečel jsem to (nebo spíš ochlastal :). Wuxiovy vzpomínky na tu dobu by mě velmi zajímaly... třeba: Byl Jarda Špulák diktátorskej šéf nebo spíš pohodář? Byl Bohouš Němec opravdu taková zajímavá figura jak to ze všech jeho článků vyplývalo (nezapomenu na jeho společnou fotku s Lemmym, kde oba vypadali úplně stejně:) a samozřejmě na obrázek Bohouše u ohně :):))? Měli jste vlastní kancelář nebo se články předávaly u piva? Dalo se tím uživit? A tak dále, a tak dále...

 

1 2 3 4 5 6 7 8 12

 

 

 

TOPlist