Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

Stray
14.05.2017 22:04

carcass...haha, ty jsi neuvěřitelný. Svým způsobem mi připomínáš jednoho týpka, kterého znám od vidění a kterému jsem si sám pro sebe pojmenoval "PAN PŘESNÝ", je to takovej ten typ, co chodí pravidelně do posilky, tam cvičí s nikým se nebaví, v šatně si skládá oblečení do komínku, pak jde plavat do bazénu a tam se intenzivně věnuje jenom plavání, něco jako okounění pro něj asi nemá význam, zkrátka uvědomuje si sám sebe a 100% využívá volný čas k pohybu a aktivitě. Já ho tedy nějak osobně neznám, ale přijde mě ten člen, i podle toho co si k cvičení třeba oblíkne, hrozně srandovní (vše přesné, podle pravítka, nic nepřebívá, vše se měří, stopuje, kontroluje a plně si svých výsledků a zlepšeních užívá. Uvědomuje si sám sebe. pro mne - řechtot největší. :-))

 

Valič
14.05.2017 22:01

Ten příspěvek je samozřejmě ode mě, omylem jsem zkopíroval Carcassovo jméno do špatné kolonky.

 

Carcass
14.05.2017 21:58

Carcass: Tak možná někdy před dvaceti lety by mě taky lákalo odjet někam do rumunských hor, chytnout tam vlka a nechat se sežrat medvědem spolu s nějakou vyšinutou nymfomankou, ale dnes už si ideální romantický večer představuju spíš tak, že si s „paní Valičovou“ uvaříme kýbl špaget a pak usneme na gauči při nějaké staré komedii s Budem Spencerem. Jinak ten stav mysli a přístup k prožívání přítomnosti mám víceméně stejný jako ty a to jsem nikdy žádné maratony neběhal, v Rumunsku jsem nebyl a neznámé baby z ulice si domů taky netahám (ono by mi to asi ani neprošlo). :-)

 

Imothep
14.05.2017 21:31

carcass: 14.05.2017 21:24 = zcela uprimne a bez jakekoliv postranni ironie: "Jak to delas, resp. jak ten stav navodis - a hlavne = trvale udrzis?"

 

carcass
14.05.2017 21:24

tak já to mám především diametrálně odlišné od těch všech namotivovaných "píčusů" :-)....naučil jsem se, na rozdíl od nich, být "tady a teď" a vše co dělám, dělám plně soustředěný, a užívám si to - takže pro mně má v podstatě stejnou hodnotu příprava knedlíku s vajíčkama jako výlet do rumunských hor s nejlepší babou, co jsem potkal :-). Jde o to si každý okamžik prožít, být v něm plně přítomný - nebýt v minulosti ve vzpomínkách, ani v úvahách v budoucnosti, ale být tady a teď, pak to všechno dostává úplně jiný drajv - i ta příprava knedlíků s vajíčkama je pak skvělá zábava :-). No a když si na tenhle stav postupně zvykneš, tak život začíná být opravdu zábavný, protože všechno je najednou možné a zároveň všechno, co se děje je v naprostém pořádku a přijímáš to s otevřenou myslí....ve své podstatě bych dokázal být naprosto svobodný např. i ve vězení :-)....velkou výhodou je, že si můžu vybrat - dodělám knedlíky s vajíčkem a pak můžu dělat cokoliv jiného, stejně zábavného - uběhnout maraton, jít na fotbal, oslovit kteroukoliv babu na ulici, nebo si dát šlofíka na gauči - a to tihle namotivovaní "píčusové", co se furt honí za "zážitky" určitě nemají, ke mně totiž ty zážitky bez úsilí přicházejí...a to je skutečná svoboda :-)....a když na to manželka přijde, tak na to prostě přijde...:-)

 

Stray
14.05.2017 20:47

Mne carcass (a není dneska sám při existenci všelijakých nočních běhů a Predator Raceů) někdy připomíná takové ty namotivované "píčusy", co jsem před pětadvaceti lety sledoval jak závodili v televizi ve francouzské soutěži o "Poklad pevnosti Boyard". To jsem taky kroutil hlavou, co všechno ty lidi hrozně v životě chtěj. Pro mne, kluka vyrůstajícího v závěrečné etapě socialismu a první etapě post-socialismu byla ta touha po získávání hrozně nepochopitelná, naprosto neuvěřitelná, a vcelku jsem se tomu smál ("Jacquesovo největší přání je cestovat po Austrálii"), mě toho prostě asi stačí v životě málo.

 

spajk
14.05.2017 18:36

carcass, až ti na to manželka přijde, to bude teprve rokenrol, příboje a peřeje :-))

 

Stray
14.05.2017 18:15

I když kdo ví? možná je to taky tím, že člověk je už z určitých stereotypů tak otupělej, že už ani neví jestli chce nebo nechce "něco víc". :-)

 

Stray
14.05.2017 17:59

No chtěl jsem tím hlavně říct, že nemám pocit, že by mne těšilo vědomí stanování v rumunských horách, kde mě kolem spacáku běhaj medvědi a vlci, a to by tam se mnou mohla být třeba Alissa White Gluz. Pamatuji, jak jsem byl v roce 2007 s tehdejší o deset let mladší přítelkyní poprvé a naposled na výletě (ve Vídni) a nikdy nezapomenu jak tam ta Leonka v tom Prátru lítala na nějaký nesmyslný píčovině hlavou dolu a s hubou do kořán a vyvalenýma očima, zatímco já dole postával a jedl nějakou klobásu a nad vším kroutil hlavou. Taky mě to pak dala sežrat, že se mnou nic není a do dvou měsíců to šlo do kytek. Jak jinak v mém případě. :-) Holt to mám jinak a na neakčnosti nalézám právě ta pozitiva. Nemůžu za to, nejsem adrenalinovej typ, jsem v podstatě pecivál a psaní recenzí mne uspokojuje maximálněji, hlavně když do mě nikdo moc nešije a nechá mne pracovat v tom svým kumbálku. :-)

 

carcass
14.05.2017 17:51

knedlíky s vejci jsou super, také mám rád tuhle knedlíkovou pohodičku :-), ale je důležité u toho vědět, že můžeš létat, když na to příjde...pak jsou i ty knedlíky zábava..:-).....příboje a lety také nevyhledávám, ale když na to příjde, tak do toho dokážu naskočit - a o to asi celé jde...neposrat se z toho a užít si to :-)....aneb "připrav jezero, labutě už pak přiletí"...:-)

 

Stray
14.05.2017 16:19

carcass: Tedy čumíme jak pucí. A to mi říkáš teď, když jsem za mrholivého počasí dorazil domu se sáčkem koblih a novým číslem Sparku? S tím že dám samozřejmě přednost hokeji a pak se vyklidním u něčeho, co už jsem si dvacetkrát řekl, že si nikdy nekoupím. :-) Hele, já tyhle příboje a lety asi nějak nevyhledávám, prostě pohoda...i ty knedlíky s vejcem...jak říká DarthArt...kvituji s nadšením. :-)

 

carcass
14.05.2017 14:58

srát na celou zmršenou Prahu, srát na globalizaci, srát na všechno, co je složené z podmínek, které se furt mění :-). Chlap po 40 potřebuje především pořádnou inspiraci, ve své podstatě už všechno důležité zažil, všechno zajímavé viděl, nic ho už nepřekvapí......a úplně nejlepší inspirací je pořádná baba :-), čímž nemyslím ty konvenční baby z ulice, ale baba s velkým "B", která tě totálně inspiruje, vrátí ti schopnost být spontánní a znovu nakopne motor, to pak není jízda, ale to už je rovnou let - prostě s ní po hlavě skočit do prostoru a letět.....jsem šťastný, že jsem takovou Babu potkal, ale na to člověk také už musí být připravený a nebát se toho, bo to je jako skočit na vlnu a letět, žádné plácání v příboji...:-)...třeba vyrazit do rumunských hor, do totální divočiny a prožít tam ve dvou totální rajc oblopeni jen medvědy, vlky a divokými psy.....a doma pak manželce říci, že ten destidenní kurz byl docela nuda...:-)

 

Stray
14.05.2017 00:13

Mě taky Praha baví, když tam člověk jede nezávazně, a tak si prostě chodí, nejradši to mám na Hradčanech, Petříně a na Malé straně, a pak samozřejmě na druhé straně Vltavy Žižkov, ty strmý ulice okolo Akropole, ty mne baví. Naopak mne to nejvíc sere v oblasti od Muzea po IP Pavlova a náměstí Míru a nebo od náměstí Republiky po Florenc, to je naprostej kentus. Názor na Prahu měním, když tam mám nějakou povinnost, což se často nestává.:-) Ale ve výsledku v podstatě přijedu zpátky úplně vysátej a bez energie. Po pivu by to bylo logické, ale tím to většinou není. :-) Jo, a taky nesnáším tu jejich současnou zapálenost do gastronomie a noblesního žraní a malopivovarnictví.

 

DarthArt
13.05.2017 21:10

To bych taky považoval za životní prohru. Na výlet za památkama dobrý, ale každodenně - proboha, ne! Nakonec, oba to z Plzně/Jablonce máme do Prahy tak hodinku busem, tak proč se cpát do mraveniště, když můžeme mít svoji soukromou luxusní sluj :) Douglas na tom chudák byl hůř, vem si Prahu a vynásob to třicetkrát. Navíc bez jedinýho baráku staršího než 150 let. Zato s milionem nadjezdů, podjezdů, centimetrovou vrstvou zaschlý moči v každým podchodu (to je ale na Černým Mostě taky), nigga´s s kudličkama, který tě sejmou, když omylem vlezeš do "jejich" čtvrti (to tady proboha snad ještě chvíli nenastane), v hospodě akorát seschlý hamburgry a pivo si dáš akorát někde za pětimetrovou zdí, abys náhodou nepohoršoval nevim koho. Přitom dvousetkilový monstra valící se z mekáče nikomu nevaděj. V týhle hrůze Douglas zůstal ještě poměrně dlouho klidnej, ne? :):) :(:(

 

DarthArt
13.05.2017 20:59

Ale zas na druhou stranu mě strašně baví dělat si procházky Prahou po různých jejích čtvrtích, fotit si památky a vyhledávat takovou tu dávnou typickou atmosféru. Jen ty popisovaný globalizační projevy mě příšerně serou... požíraj můj starej dobrej svět jak kobylky...

 

Stray
13.05.2017 20:57

DarthArt: Naprosto přesné. Přesun do Prahy bych považoval za ohromnou životní prohru :-), tedy pokud bych vyloženě neprorazil na poli uměleckém (to by samozřejmě bylo něco jiného, že jo?) :-), což je pravděpodobné asi jako v roce 1995 Plzeňákovo vědomí, že se jeho fotbalový tým kdy stane Mistrem, tedy...pravděpodobné to JE, ale štěstíčku musí jít mnohem víc naproti. :-)A stejně bych jezdil domu "Žluťákem" ze Zličína. Bluejamie: Jasně, že to byla nadsázka. De Niro byl vyložený máčo, i když jsem mu fandil a chápal jej, u Volného pádu mne byl v jistých chvílích Douglas taky sympatickej, ale víc jsem fandil poručíku Prendegastovi. Já prostě chci psát ty scénáře - má první práce "Dobrodružství Dařbujána Smolky" k pobavení nad absurditou dneška vyloženě vybízí.:-)

 

DarthArt
13.05.2017 20:48

Stray: A to v tom obchodě budou ještě k tomu tak od září otravovat s Vánocema. No, na lontu jsme na tom ještě dobře, ale v Práglu už má člověk pocit, že ani není v Česku. Po celým městě nenajdeš normální hospodu na pivo a knedliky s vejcem, zato carpaccio, con carne, beef burger, aldente, video, pštrosa, píčoviny. A to nejen v centru, tam bys to čekal, ale nechápu proč bych někde ve Vysočanech a na Zličíně nemohl jít do normální hospody a musel luštit co znamená panneterie, dishes, brasserie, wine shop apod. Nakonec na to každej stejně čumí jak bulhar do mlátičky a ani majitel neví, jak se to čte. Párek v rohliku za 15 taky nikde, zato kebab za 150, osminka pizzy za pajdu apod. na každým rohu. To město je mýma očima úplně v prdeli. Všude dvacetipatrový kancelářský baráky (pardon - Office Palace, Plaza, Cascades), který jsou prázdný, ode tří odpoledne všechny ulice zaflákaný nekonečnejma frontama aut a lidi co se chtěj jít koupat seděj na půl metru čtverečním někde na dlažbě u Vltavy. A když vyjedeš za ceduli Praha, stejně je ještě dalších deset kilometrů jedna skladištní krabice za druhou. To radši budu buran z prdelákova, jen když budu mít les hned za barákem... už asi stárnu!!!

 

Bluejamie65
13.05.2017 20:45

Ten koment je taková příjemná pocitovka s celkem laskavou ironií. K úsměvu to přímo v vybízí:-) Filmy k tomu přesně pasovaly, (přestože já nesouhlasím s tím, jak v nich hrdinové vyřešili svou zapeklitou situaci:-)

 

Stray
13.05.2017 19:47

Bluejamie: Jasný, jenže já mám rád všechno postaru, hezky pěkně papír do schránky a jít na poštu, žádný sms, clicky a píčoviny.:-) Hele, bylo to co jsem narychlo sepsal alespoň trochu vtipné?

 

Bluejamie65
13.05.2017 18:38

Na papír v kastlíku je možný se vydrbat, když dáš poště svůj mail a pořídíš si kartu "přítel pošty":-)))))))))))

 

1 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

 

 

TOPlist