Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4 5 6 7 8 12

 

Lord VILE
10.06.2018 22:27

Já sháním 2CD compilačku od NBR, kde je i cover Autobahn!
https://youtu.be/TapJbWY379o

 

Stray
10.06.2018 22:09

LordVile: Jo jo, naducanej digipackček,... :-)

 

Lord VILE
10.06.2018 21:54

To 2CD GOREFEST – False/ Erase bude asi reedice od METAL MIND, že ?

 

Stray
08.03.2018 06:08

Jde o "článek", u kterého se bude průběžně aktualizovat datum zveřejnění, ten bazárek je takové moje "kdyby měl někdo zájem stran té výtečné brazilské kávy". :-) Už jsem následkem zveřejnění dostal i výsměšný anonym ze Slovenska (zrovna tihle se maj fakt komu smát :-) haha), což napovídá, že to chlapce z Metalového Pole zaujalo.

 

romant
07.03.2018 22:58

jojo :) vidis, to jsem si ani nevsim, kdyz jsem to cetl

 

Stray
07.03.2018 16:13

Romant: Vždyť ty kecy jsou starý rok. Tohle na netu nemusím, že člověka minulost vždycky dožene a najde.:-)

 

romant
07.03.2018 10:11

Stray: Takový pomluvy o mně tady :D
Roxette jsem nahrával pro ségru a taky to bylo dobrý mít pro spolužačky!
Ale Leppardy, Bon Jovi, Cinderellu, Poison, Skid Row (Youth Gone Wild a 18 and Life jsem naucil poslouchat celou nasi tridu na gymplu).. to jsem vinen.

 

wuxia02.11.2017 16:11

Stray: Tak jestli to takhle zafungovalo, je to jen dobře.
DarthArt: Jasně, Alex Švamberk. S Bengem neměl společnýho nic, do Rock and Popu nám pak tu a tam něco napsal. Vidíš, už jsem ho hrozně dlouho neviděl. On se specializoval na noise a industrial, vedl těleso Tonton Macoutes, mám jeho split se Střední Evropou. Setkal jsem se ním, když jsem v rámci pražskýho Ozzfestu dělal rozhovor s Kerrym Kingem. Povídali jsme si o všem možným, dával k lepšímu historky, jak házel do publika v rámci industriální performace víka od popelnic. Teda Alex, samozřejmě, ne Kerry :).

 

DarthArt
02.11.2017 15:37

Já myslím, že ještě Wuxiu přesvědčíme, aby nám napsal seriál ;)

Ještě mě napadá, měl něco s váma společnýho Alex Švamberk? On kdysi vydal zajímavou knížku rozhovorů s HC kapelama, teď je nějakej komentátor politiky, ale dřív dělal tu muziku. Taky zajímavá postava.

 

Stray
02.11.2017 15:14

wuxia: V podstatě jsi mne vytáhl (ještě s Loužou, kterej mezi tím stavěl ty původní, na můj podnět nemožně žlutý stránky):-) z největší depky v rámci éry pisálkovství, srpen, září, říjen 2012 to byl "In My Darkest Room". :-)

 

Valič
02.11.2017 13:52

Wuxia. Dík za zajímavé informace, mě taky vždycky zajímalo, jak to v redakcích těch časopisů vlastně fungovalo. Já jsem v devadesátých letech kupoval v podstatě všechny časopisy s články o metalu a tvrdším roku. Škoda, že už jsem se jich před lety zbavil. Když tady čtu ty nostalgické diskuse, tak mě to začíná i dost mrzet. :-(

 

wuxia
02.11.2017 13:36

DarthArt: Už tím, jak jsem to tady hodně ve stručnosti shrnul, se mi začaly vybavovat další a další momentky a postavy. Opomenout určitě nelze ani duo infernale Jan Šída a Milan Slezák. Mimochodem, další, ale už ne tak veselá, i když jak kdy, etapa byla, když Big Beng! skončil a my se přesunuli do redakce Rock and Popu, kde se právě rozloučili s Lindaurem a jeho partou. Kolem toho bylo tenkrát dost zlý krve z řad čtenářů, ortodoxních lindaurovců. Na to už tak rád nevzpomínám, ale třeba poslední stádium bylo fajn.

 

DarthArt
02.11.2017 13:30

wuxia: No na sitcom asi taky, ale na vzpomínkovej článek tady na CD zcela určitě. Aspoň mě by to náramně bavilo číst!

Jaroslav Rudiš začínal tady v Liberci - dělal v klubu GoLet alternativní rockotéky a my ortodoxní metalisti jsme ho nenáviděli, protože nechtěl pouštět Metallicu a Sepulturu :):):) A taky dělal manažera kapele Freak Parade, která hrála tak 95-00 (teda i pozdějc, ale tohle byla její slavná hodinka) a v Bangu se o ní stopro taky psalo.

Jinak při těch archeologickejch čteních mě opět bavil článek Jardy Špuláka o tom, jak dělal v Hronově rockotéku a co za zajímavý postavičky se tam tehdy pohybovalo :)

 

wuxia
02.11.2017 13:06

DarthArt: A ještě jak ses ptal, tak na uživení to bylo, ale nějakej extra ranec jsme si tam samozřejmě nevydělali. Ono by ještě stálo za to vědět, kdo to společně se Špulákem vlastnil a co všechno z toho vyplývalo, to byla místy fakt neskutečná komedie. Ideální námět na nějakej sitcom :)
Každopádně plusem bylo, že tam byla fakt výborná parta, užilo se legrace a vlastně jsme dělali celej den to, co nás bavilo nejvíc. Psali o hudbě, povídali si o ní, poslouchali jsme desky a tak. A když si to tak vezmu, tak dost lidí, který jsou dneska relativně známý nebo úspěšný ve svým oboru, začínali právě u Jardy Špuláka. Mimo jiné třeba Jaroslav Rudiš - spisovatel, začínal tam taky Jarda Panenka, dnes mluvčí Divadla Kalich, kamarád, který do Bengu taky psával, teď momentálně připravuje seriál pro HBO a nově i pro Českou televizi a podobně.

 

DarthArt
02.11.2017 13:01

wuxia, stray: Je to super, díky oběma!

 

DarthArt
02.11.2017 13:00

Stray: Tak to se výsměšná výzva moc nepovedla. --- No jo, on si asi ani Áda nemyslel, že útokem na matičku Rus pomůže komoušům obsadit půl zeměkoule. :) :(

 

DarthArt
02.11.2017 12:58

wuxia: To zní jak ze snu!

 

wuxia
02.11.2017 12:52

Stray: Tak to jsem rád, že jsem vlastně takhle částečně přispěl ke zdárnému chodu té naší nostalgické metalové kavárničky :)

 

wuxia
02.11.2017 12:44

Darth Art: No tak co se týče rozhovorů, technicky to probíhalo tak, že jsme měli aparát s hlasitým odposlechem a vedle položenej diktafon. Organizačně to většinou bylo tak, že nám firma dala vědět, že tehdy a tehdy by byl k dispozici na telefonu ten a ten. A v drtivý většině volal právě umělec. Občas jsme teda volali i my, což bylo vždycky dobrodružný, protože ne vždycky to ten umělec zvedl, jednou jsem zastihl Wayna Husseye když zrovna šel ze sprchy a tak. Ale spíš to bylo tak, že umělci prostě někde na firmě v cizině seděli celej den na sluchátku a dělali rozhovory.

Datum odevzdání bylo na diskusi, kdy přesně to bylo naplánovaný, tam se to řešilo kus od kusu. No a recenze na CD většinou přinesl náčelník Špulák z firem, něco chodilo poštou. O lahůdky jsme si museli říkat, občas se na firmě cukali, mainstreamovky nám cpali sami :). S lidma z gramofirem jsme měli celkem dobrý vztahy, dost jich od tý doby znám osobně, i když už dneska většinou dělají něco jinýho. Ale tohle byla doba, kdy holt ještě CD frčely. Ono i dneska mi do redakce občas přijde obálka s nějakou deskou, ale už je to prostě někde jinde, to všichni víme.

Jo a další věc, zažil jsem i zahraniční press tripy, kdy firma vzala pár novinářů a vypravila auto třeba do Německa nebo do Rakouska na koncerty a na rozhovory. Takhle jsem třeba viděl Linkin Park těsně po vydání debutu, byl jsem v Berlíně na Mobym, Na Radiohead, v Kolíně nad Rýnem na Alanis Morissette, na Suede a tak podobně. Dneska už se samozřejmě nic takovýho nepořádá.

 

Stray
02.11.2017 12:15

Musím říct, že mě tenkrát ten mail se zájmem o psaní na Crazy Diamond od někdejšího týpka z Big bengu, zvlášť když to bylo souběžně hned se spuštěním těchto stránek (měl jsi snad první článek hned v druhém dnu fungování), děsně pozitivně nakopnul. :-) Co vtipálci na Metalopolise inzerovali jako výsměšnou výzvu, nakonec způsobilo, že o to psaní na mém webu projevil zájem člověk, co měl už hodně napsáno... to bylo hodně vtipný, kokoti trapný!

 

1 2 3 4 5 6 7 8 12

 

 

 

TOPlist