Last Hardrock Outsider

Vložit příspěvek
Jméno
E-Mail

Text příspěvku

 

1 2 3 4 5 6 7 8 16

 

spajk
22.06.2017 20:10

BLACKWATER CONSPIRACY - Shoot The Breeze. Kdo si naříká nad rozpadem The Black Crowes a současnou slabší formou londýnských The Quireboys, měl by své slechy obrátit k této severoirské senzaci. Ač jde o debut nejde o žádné nezkušené jinochy neb kapela je vystavěna na troskách poměrně známých Million Dollar Reload. Honky tonky piano, bluesové licky, hlasivky posypané pískem, křivá kytarová sóla, bottleneckové slidy, energie a silný songwriting dělají z desky jasného adepta na desku června a koupi originálu. Ukázka https://youtu.be/lAS8PdidIZo

 

spajk
14.06.2017 21:46

Steven Tyler o něm tak hezky mluvil ve své knize a dokonce po něm pojmenoval syna. TAJ MAHAL harlemsky bluesman s jamajskymi kořeny. Koupil jsem od nej dvě desky. Famozni debut a cenou Grammy oceněné Nejlepší bluesove album Seňor Blues, které mám zrovna ve sluchatkach. To je paráda, to se poslouchá samo takhle večer před spaním. Doporučuju.

 

spajk
10.06.2017 16:54

Co stálo za tím, že Bowie daroval All the young dudes......http://bit.ly/2rMpNkh

 

Stray
10.06.2017 16:09

Dík, ale zas neprehanejme. :-) nový Linkin Park tady nakonec nebudou a Tanja, to by mne snad ani nenapadlo. Raději setrim síly na profilky LA Guns, Slaughter a Warrant, které budou pres léto.

 

spajk
10.06.2017 14:28

Tanja, Citron, Linkin Park....kam se ten web ubírá? To se mi právě líbí na CD, že krom nutného mainstreamu jako jsou vybrané novinky, jsou tu i EXKLUZIVNÍ články, které nikde v českém hudebním éteru nenajdete.

 

Stray
10.06.2017 13:33

Uč se, polepsi se.:-) Já jdu omrknout svého ehm...oblíbence. Že prej je nová Tanja lepší než Inside zhe El.Circus od WASP.:-)

 

spajk
10.06.2017 13:21

Další BOWIE u mě ve sbírce. Sice jen jako producent a spoluautor titulní skladby u původního vydání anglických Mott The Hoople - All The Young Dudes ´72. Mám reedici od Legacy z 2006, kterou kupodivu produkoval Bruce Dick-In-Son. Asi dávná láska, neb stejný song je i na Tetovaném Milionáři. Možná se časem a věkem k mistrovi skutečně proposlouchám. Konec hlášení.

 

Bluejamie65
06.06.2017 19:18

Francouze jsem často nedoceňoval, ale tohle je příjemné FURIOUS ZOO - SEX STORIES AND FAIRY TALES FURIOSO VIII 2016

 

Bluejamie65
06.06.2017 16:38

To Stray: ještě k" udělá mi to mnohem větší radost než objevování novinek..." Přesně tak, já to taky mám tak nejraděj s ohněm, jenže u nahrávek z osmdesátých se prostě často stává, že na albu jakási kouzelná ingredience navíc, kdoví čím to je, energií muzikantů, zázračným grifem ve studiu, prachama vydavatele... občas ale i nová věc udělá radost viz nedávno zmiňované Inglorious...

 

Stray
06.06.2017 16:27

Já potřebuju z hudby cítit "OHEŇ jako kráva" a někdy se to daří i hudbě s bluesovým základem, někdy metalové nahrávce, jindy třeba něčemu, co není ani jedno, ale v téměř všech případech jde obvykle o nahrávku, kterou nahrál někdo ve věkovém rozmezí 20-45, tím nechci říct, že nutně každý nad touto věkovou hranicí nahrává blbé věci, ale ztráta jistého švihu je tam skoro vždy (až na pár výjimek jako je třeba poslední album RUSH).

 

Bluejamie65
06.06.2017 15:26

Taky jsi dobře vystihl, že pro mě je klidně možný dávat si obyčený starý blues stále znova a znova - https://www.youtube.com/watch?v=SqKCuZT5N8Q

 

Bluejamie65
06.06.2017 15:17

to Stray: Já ale myslím, že většina metalových odrůd, která se kdy dotkla mainstreamu svý mladý má, jen je to zřetelnější ve státech a světadílech, kde nebyla přerušená kontinuita, takže například mám opravdu velmi intenzivní pocit, že prohrabávat se skandinávským metalem a speciálně glamem opravdu má smysl, najdeš tam to o čem mluvíš a můžeš klidně zažít to samé, jako když Jona Lorda naprosto odvařili ti maníci hrající za pár babek v hotelovým baru. Na druhou stranu k novým deskám Párplů a mnohých dalších staříků mám stejný vztah jako ty (teda s vyjímkou Abandonu:-), je přece jasný, že když srovnáváš výborné s geniálním, tak se ti to výborné stejně nezdá. Na třetí stranu mám proti vám určitou výhodu, stačí mi prohledávat alba ze správnýho časovýho vymezení a když najdu, udělá mi to mnohem větší radost než objevování novinek...

 

Stray
06.06.2017 14:03

Reality je od Bowieho jedna z pěti nejslabších desek. Bez duše? Já bych určo neřekl, naopak song Life On Mars považuji za jeden z životních a právě album Ziggy Stardust (72), stejně jako Hunky Dory (71), Aladdin Sane (73) nebo Station To Station (76)(pecka jako svině, ze který by si Imothep sednul na prdel) je albech, jaká moc interpretů za kariéru nevydá. Bluesovost je někdy dobrá, když rozpoutá oheň je vše v pořádku, tohle uměli třeba ranní Whitesnake, o prvních albech Led zeppelin netřeba se rozepisovat, ale aby představovala nějaký univerzální jazyk rockového dobra, tak to zas prrr... :-)

 

spajk
06.06.2017 13:49

Já tady přece nikoho neglorifikuju. Nebo ano? To ty ses podival na fotku Snakecharmer a začal vynášet předčasné soudy, aniž bys to poslech. Dědci udělali dobrou desku, tak proč to nesmyslně shazovat? Blues nikdy nic nezkazí, obzvláště v hard rocku. BOWIE mě nebaví. Mam jen Reality. Chladný, akademický rock bez duše. Je možné, že bluesovost v hudbě pro mě představuje právě tu duši. Moc desek bez přítomnosti blues nemám! Rockeři mají blues pod kůží. Ty seš původem metalista, to je úplně jiný svět. Tam bude jádro pudla.

 

Imothep
06.06.2017 12:41

Stray: a tady budu opet asi stranou od vetsiny. Ve vsi ucte ke schopnostem a praci Davida Bowieho me az na par veci z "Berlin Trilogy" nikdy moc nebavil. Opevovany Ziggy Stardust jde napriklad naprosto, ale naprosto mimo me.

 

Stray
06.06.2017 12:26

Anybody Seen My baby? je dobrej song, Jagger má pár parádních věcí i na své čtvrté sólovce Goddess In The Doorway z roku 2001, zvlášť ta vypalovačka s Kravitzem, ale to je právě to, co většina ostatních nemá. Mě přijde jakoby spajk i Bluejamie nebyli schopni se posluchačsky přenést přes práh z jejich pohledu nutné bluesovosti, vem třeba Davida Bowieho, ten na blues vždy kálel a byl jako jedinej dědek skvělej až do smrti. U mne No.1 muzikant. Ale nebudu to hrotit, abychom brzy neskončili u invektiv typu - "Jdi si poslouchat Omegu!" :-)))

 

Imothep
06.06.2017 12:02

Stray: co se Rolling Stones tyce, umeli to i v roce 97 ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Anybody_Seen_My_Baby%3F

 

Stray
06.06.2017 11:58

spajk: Tys to vůbec nepochopil. Mě nejde o to za každou cenu poslouchat mladé věci, ale jsem absolutně proti glorifikaci dědků za každou cenu. Ono je to jako se sportem, člověk by měl vědět, kdy už na to skladatelsky nemá. To že na to současné mladé ročníky nemaj skladatelsky ani v produktivním věku je věc jiná, ale glorifikovat někoho, kdo složil poslední dobrej song v roce 1981, tedy nebudu. :-)

 

Imothep
06.06.2017 11:57

spajk: Leprous uz asi budou trochu mimo tvuj zanr, ze?

 

spajk
06.06.2017 11:46

Jako oni mladí umějí. Abychom jim jen nekrivdili. Třeba zvládat svůj nastroj, to mají někteří na špičkové urovni. Ale tam to mnohdy končí. Když mají něco složit a podat osobitě sami za sebe, začne to skřípat. Podotýkám, že myslim výhradně svoje žánry hard rock, hair metal apod. V metalu mi přijde situace o dost lepší. Ale možná se pletu. Na co si učurávat u Blues Pills a mavat 90%, když si můžu pustit Fleetwood Mac, Heart apod. Tam není nic osobiteho, vše vykrádačka starých časů. Chápu, mladým teenagerům to přijde originální, protože se ke zdroji ještě nedostali. Taky mi v mladí říkali, že Quireboys jsou to samý, co Stouni a nemohl jsem to pobrat a myslel si, vzdyt Stouni jsou dědci nad hrobem. Já chovám ke starým mistrům úctu a nikdy bych je nepočastoval tak hanlivou větou jako Stray. Přijde mi naopak směšné loupat se z mladé kapely, která krom svych xichtů nemá nic původního a tvářící se, jak kdyby objevili Svatý grál. Možná jsem něco prehlídnul nebo přeslechnul. Je to možné, ale za poslednich 10 let jsem v mým žánru neobjevil žádnou mladou kapelu, která by za to stála. Vy ano?

 

1 2 3 4 5 6 7 8 16

 
 

 

 

TOPlist