Last Hardrock Outsider

GOJIRA - Praha, Lucerna Music Bar, 7.června 2017 (upoutávka na koncert)

Francouzská metalová hvězda GOJIRA přiváží aktuální desku Magma - Dvě nominace na Grammy za rok 2016 v kategoriích Nejlepší metalový výkon i Nejlepší rockové album. Evropská metalová špička GOJIRA se vrací do Čech s novinkou Magma.


Na aktuálním desetipísňovém albu rozšířila francouzská GOJIRA, tvořená bratry Joem (vokály, kytara) a Mariem Duplantierovými (bicí), kytaristou Christianem Andreuem a basistou Jean-Michelem Labadiem, svou zvukovou paletu. Magma (2016, Roadrunner Records) představují jako nejvášnivější, nejsilnější i nejčistší počin své kariéry. A nepochybně i nejsmutnější. Natáčení šesté řadovky ovlivnil skon matky Duplantierů. GOJIRA působivě osciluje mezi extrémy, snaží se nalézat krásu v těžkostech, uvědomuje si křehkost života. To vše za doprovodu úderných kytarových riffů. Album Magma vznikalo bez producenta, kapela se vrátila do dřevních začátků, kdy si vše zpracovávala sama. Jen v lepších podmínkách vlastního, nově vybudovaného studia Silver Cord v New Yorku. Oproti dřívější deathmetalové neúprosnosti přichází s lyričtějšími, melodičtějšími linkami. Není tak překvapením, že Magma je posluchačsky nejpřístupnější nahrávkou, aniž by čtveřice snižovala laťku.


Kapela datuje své počátky do roku 1996. To ještě začínala pod názvem GODZILLA, aby o pět let později název pozměnila na japonské GOJIRA. Výjimečnost uskupení tkví v sympatickém akcentování ochrany přírody, environmentální témata jsou častým námětem jejich textů, stejně jako politika nebo spiritualita. Vedle příznivých kritik Pitchforku, Q Magazinu nebo Guardianu hovoří o kvalitách GOJIRY také pozvání k předskakování velikánům jako METALLICA, SLAYER nebo MASTODON. V neposlední řadě i to, že mezi jejich nadšené fanoušky se řadí DEFTONES, SLASH a LAMB OF GOD.


Vstupenky na pražský koncert, který se uskuteční 7.června 2017 v Music Baru Lucerna budou v prodeji od 3. března v síti Ticketpro: www.ticketpro.cz a GoOut: www.goout.cz17.04.2017Diskuse (0)Stray
janpibal@crazydiamond.cz