Last Hardrock Outsider

GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE - Praha, Fórum Karlín, 25.ledna 2022


Budoucnost metalu ve francouzských rukou!


event: http://www.facebook.com/events/1818224828339250


e-TICKET: https://www.ticketmaster.cz/artist/gojira-vstupenky/32545Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie životního prostředí a také kapela, která za poslední dekádu dokázala spojit několik metalových táborů dohromady. GOJIRA v lednu přijede do Prahy představit novou desku „Fortitude“.


Když bratři Duplantierovi v roce 1996 zakládali kapelu, asi si těžko představovali, že o několik let později budou předskakovat těm největším metalovým titánům METALLICE SLAYERže by patřili mezi hlavní hvězdy světových festivalů, nebo že by mohli získat statut nástupců těchto metalových titánů.I když GOJIRA již na začátku své kariéry zněla osobitě, do v podstatě deathmetalové kapely byste toto asi neřekli. Už s jejich druhým albem „The Link“ vám ale v hlavě rašily termíny jako „zjevení“ nebo „zatraceně originální“. Zvrat však nastal v roce 2005, kdy pět let po miléniu třetím albem „From Mars to Sirius“ GOJIRA vytesala ideální podobu moderně znějícího metaluTen sice ne zařazení, ale vycítit lze ovlivnění MESHUGGAH (matematično), PANTERA (groove), MACHINE HEAD (údernost thrashcore), MORBID ANGEL (valivé riffy), TOOL (hypnotické namotávání) a snad METALLICA (zpěvnost). přidala vedle zajímavé fúze GOJIRA něco vlastního? Vedle už netradičních vsuvek v jejich výrazovém slovníku přibyla nečekaná složka jakéhosi gojirovského melancho-metalu doplněného jedinečnýa expresivním zpěvo-řevem. Tudy vede cesta…


Na následujících albech GOJIRA sice už vzorec z „From Mars…“ de facto rozvíjí, takže lze zaznamenat jisté zalternativnění a přiklonění k písničkovější formě s technickými finesami, ale od této doby se okolo stabilní čtveřice, jež pohromadě drží už od roku 1998, mluví jako o metalových věrozvěstech a obroditelích, kteří metalové hudbě zbořili klišé, dali jí nový háv a přitáhli k ní novou fanouškovskou základnu.


Letošní novinka se jmenuje „Fortitude“ a fanoušci na ní čekali 5 let. Očekávání byla ohromná minulá studiovka „Magma“ měla dvě nominace na Grammy. I když se GOJIRA na albu drží svých typických zbraní (přímočaré a neuvěřitelně masivní kytarové riffo-zabijárny s údernými dunivými bicími podporované fantastickým zvukem protknuté výrazně osobitou atmosférou a poselstvím), nepřestává se otevírat novým směrům a především prohlubuje celkový emocionální prožitek. A navrch přidává silnou hymničnost. „Fortitude“ je prostě opět událost a titul nejprodávanějšího alba v žebříčku Billboard v době vydání tomu odpovídáJestli takto má znít nekomerční metalový „mainstream“, sem s ním!A my jsme neskonale rádi, že budeme pořádat další koncert GOJIRAneb této kapele máme osobní vztahKdyž jsme je roku 2006 dovezli na Brutal Assaultbyla to v ČR jejich premiéra a my byli plni očekávání. Smetli nás tam a byli kapelou, která se stala synonymem 11. ročníku. Od té doby GOJIRA na našem festivalu vystupuje pravidelněA epická novinka samozřejmě vyžaduje plnohodnotnou show, kam se po okamžitě vyprodané pražské Lucerně v rámci turné minulému albu, dostane každý. Vidět GOJIRA na podiu totiž nestojí jen pro jejich energickou show, ale pro nabití se jejich pozitivní karmou. Je to kapela, která nepřestává překvapovat, je to kapela, co pro nás napravuje svět – GOJIRA!


Doprovodem budou thrash/groove mlaďoši ALIEN WEAPONRY z Nového Zélandu a EMPLOYED TO SERVE z Anglie, kteří naservírují post-hardcore/metal s řízným vokálem zpěvačky Justine.


Koncert pořádají Obscure Promotion, vstupenky jsou k dostání v síti Ticketmaster.GOJIRA


https://youtu.be/iVvXB-Vwnco


https://youtu.be/3p85-KtgDSs


https://youtu.be/B4CcX720DW4


https://youtu.be/EkRrend3sIw


https://youtu.be/iqrMFNMgVS0


https://youtu.be/Dq4SvG4UrL0


https://youtu.be/hnRv4azfrisALIEN WEAPONRY


https://youtu.be/5kwIkF6LFDc


https://youtu.be/Lx_xGv70Yyo


https://youtu.be/hcaRzDIg3KMEMPLOYED TO SERVE


https://youtu.be/BMJiflC4898


https://youtu.be/fH3cwxxjfB8Po celou dobu akce budeme dodržovat aktuální protiepidemická opatření. Návštěvník by měl být schopen se prokázat dokladem o takzvaném T-N-O (test - nemoc - očkování).


předprodej:
online e-ticket https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/416
- na baru v Modré Vopici


27.06.2021Diskuse (0)Info