Boomer Space

FRANK BELLO WORKSHOP - PRAHA, 9.července 2014

Minulý týden byl pro všechny příznivce velké thrashmetalové čtyřky velmi nabitý. V úterý hrála v Praze METALLICA a ve čtvrtek byli headlinerem na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích ANTHRAX. A právě baskytarista z druhé zmíněné kapely Frank Bello si ve volném čase během evropského turné krátí chvíle pořádáním workshopů (v originále clinics) pod záštitou značky Hartke, jejíž produkty Frank podporuje. Jednou ze zastávek byla i pražská prodejna Kytary.cz v Modřanech, kde si mohl každý baskytarista nebo fanoušek ANTHRAX zakoupit lístek za symbolickou cenu 80 Kč.


 


Workshop začal krátce po sedmé hodině a Frank dorazil velmi pozitivně naladěn. Na úvod prohlásil: „Omlouvám se, jsem hloupý, mluvím pouze anglicky, chtěli byste překlad toho, co říkám?“ a touto vtipnou průpovídkou si získal celé publikum po zbytek večera. Nutno poznamenat, že celý workshop probíhal ve velmi přátelském duchu, aby také ne, když nás bylo odhadem tak třicet. Frank se na začátku představil, zmínil svoje rodinné poměry v dětství, v kolika začal hrát na baskytaru, kdo byli a stále jsou jeho vzory, a jak se dostal k ANTHRAX. Předchozí den slavil svoje 49. narozeniny a nezapomněl zmínit, že pitím českého piva a Jagermeistera si přivodil pěknou kocovinu, takže jsme mu zazpívali k narozeninám Happy Birthday a pak už se dostal k samotnému hraní, protože to byl přece hlavní důvod, proč k nám jeden z nejlepších baskytaristů v metalové branži dorazil. Přiznám se, že nejsem baskytarista, takže jsem si především užíval přítomnost Franka Bella, jeho vyprávění a jeho působivého hraní. V rámci dvou hodin zaznělo pět písní: „Caught in a Mosh“, „Got the Time“, „I Am the Law“, „Lone Justice“ a „N.F.L.“, po nichž následovala diskuze týkající se samotných částí písní, jaké používá Frank vybavení apod. Každý, kdo měl zájem, mohl přijít na pódium a ukázat Frankovi na jeho baskytaru svoji techniku, část hraní a Frank mu potom velmi nadšeně poradil.


Jak už to tak bývá, večer utekl jako voda a muselo se končit. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem přišel na tento workshop, byla autogramiáda, kde Frank podepsal cokoliv, co si kdo přinesl a ochotně se s každým vyfotil, v neposlední řadě také každému osobně poděkoval za návštěvu. Já jsem si k podpisu donesl jeho nový projekt ALTITUDES & ATTITUDE, který Frank zmínil i během workshopu. Jedná se o tří písňové EP, jehož základ vznikl právě v rámci takovýchto workshopů, které pořádal společně s Davidem Ellefsonem z MEGADETH. Je to tedy taková odbočka dvou výjimečných baskytaristů, a pokud to někoho zaujalo, tak to zmiňuji především proto, že Frank Bello byl tak nadšený, když jsem přinesl k podpisu jeho nový miniprojekt, že mi asi třikrát poděkoval a teď přijde ta důležitá informace, příští rok vyjde další EP, protože projekt má prý velmi pozitivní odezvu, lidem se to líbí. Já jsem odcházel rovněž nadšený a myslím si, že i každý kdo se zúčastnil, takže nezbývá nic jiného než si přát v budoucnu více takových akcí a třeba zase znovu s Frankem Bellem… mohl bych jeho životní příběhy poslouchat třeba celý dlouhý den.
17.07.2014Diskuse (2)Kropis

 

Kropis
17.07.2014 16:49

Nejen zde, ona je to moje prvotina celkově :), takže díky moc za tak rychlou zpětnou vazbu, moc si toho cením!

 

james17.07.2014 07:21

Díky za velmi pěkný článek. Jestli se nepletu, tak je to tvoje prvotina zde. Doufám, že budeš psát dál a dočkáme se dalších a dalších nejen reportů. Takže díky moc. Článek jsem si užil!