Boomer Space

EUROPE - Bayreuth, Maisel´s Weisbierfest, 30.dubna 2016

Švédští EUROPE už mnoho let dokazují, že jsou stále znamenitou hardrockovou kapelou, dokonce možná ještě lepší než v dobách bájných osmdesátek, které udělaly nezapomenutelnými i jejich fanfarónské hity. Jejich současná tvorba vykazuje více stop oné rockové poctivosti známé z odkazu velikánů let sedmdesátých, nicméně to, co kapelu dělá stále poutavou, je bezesporu vynikající muzikantská výbava a skladatelská invence, která se promítne i do jejich koncertních performací. Bohužel jsem si poslední dubnovou sobotu za žádných okolností nemohl dovolit zajet do Německa na jejich koncert, ale na místo konání akce znovu dorazila skupinka známých, takže zde je alespoň galerie šestnácti fotografií a set-list z daného večera.
Fotogalerie: Simona Holubová                                                                                                  


05.05.2016Diskuse (3)Stray
janpibal@crazydiamond.cz

 

Bluejamie65
12.05.2016 19:38

V podstatě přesně jako já, přestože v nové etapě nekupuju všechno. Ale i nejstarší a nejslabší Europe(idní) hardrock mi stojí za pravidelné poslouchání.

 

Stray
12.05.2016 19:25

Debut považuji za nejslabší desku a jsem rad, ze se vždy uměli posouvat, navzdory možnému úbytku posluchacstva. Countdown považuji za skvělé 100% album a novou etapu také.

 

Bluejamie65
12.05.2016 18:31

Od prvního alba Europe se jich držím jak helvétská víra, neb je to prostě skvěle zahrané a nádherně odzpívané. A stigmata, jaká na ně nalepili novináři kvůli The final countdawn a Tomorrow, mě nikdy nezajímala (ale někdy rozčilovala).