Last Hardrock Outsider

DECAPITATED - Anticult

Přerod polských DECAPITATED z nelidsky chladné a zároveň krvavě deathmetalové bestie v chytlavě hrající groove deathové těleso jest dokonán. Co naznačila předchozí „Blood Mantra“, to novinka „Anticult“ dotáhla k dokonalosti. Tedy míněno k dokonalosti ve smyslu - „takhle přesně si to kapela naplánovala a beze zbytku realizovala“. Je jasné, že nemálo milovníků starých krutých časů bude zklamáno, žádné další „Nihility“ nebo „The Negation“ se nekonají, dnešní podoba DECAPITATED je celá ve znamení chytlavých riffů a nakažlivého groovu. Ukázkovou položkou je třetí skladba „Kill The Cult“ s velmi přítulným ústředním kytarovým riffem a rytmem, který vám na koncertech zláme vaz. Jinými slovy deathmetalová hitovka jako prase. Takto dnes kapela uvažuje a tvoří a je jen na vás, jak se k tomu postavíte. Buď si budete titulní slogan prozpěvovat ještě hodnou chvíli po dohrání, nebo to celé zavrhnete jako typickou Nuclear Blast rýžovačku. Po této „odrhovačce“ naštěstí následuje rytmicky i dějově mnohem interesantnější skladba „One-Eyed Nation“, která misky vah přenese na pozitivnější stranu. Ano, takto by to šlo, i bez velmi okaté snahy nahnat do první lajny co nejvíc headbangers.S následující „Anger Line“ si naplno uvědomíte, v čem by mohla být skutečně stoprocentní síla téhle desky – v nemilosrdně natlakovaném tempu a vzteku. „Anticult“ mohla být skutečně rouhačská, žhavá nahrávka, ale zůstala jaksi na půli cesty. Nohy ji sráží až příliš okatá snaha se zalíbit, zakousnout se do mozku hned po prvním přehrání. Přiznávám se, že i já jsem jí sedl na lep a během premiérových náslechů jsem si spokojeně liboval, jak to soudruhům Polákům pěkně šlape. Ano, šlape, o to nic, ale necháte-li „Anticult“ nějakou dobu odležet a vrátíte-li se k němu po čase, zjistíte, že jaksi vyčichl. Formálně je vše v pořádku, zahrané a vyprodukované je to perfektně, u takové „Earth Scar“ si jaksi mimoděk rád poklepu nožkou, ale je při pečlivém poslechu mám dojem, že je to celé nějaké přežvýkané. Rebelie z frcu. Olezlé refrény, chtěná patina čehosi rouhačského, zapovězeného. Poláci si na herezi potrpěli vždy, snad ze vzdoru proti málem vládou naordinovaného katolicismu, ale tohle je až příliš průhledný a prvoplánový vzdor. Šest pětek...ať nežeru.


23.08.2017Diskuse (38)wuxia
jindrich.goth@gmail.com

 

DarthArt
09.10.2017 16:35

Decapitated stále za mřížemi - v LA, pak ve Spokane. Teda, to jim moc nezávidím, sedět ve vazbě v LA - bordel, smrad, černošský gangstas a kudličkama - to bych úplně nemusel.

 

Imothep
15.09.2017 08:39

gotta 14.09.2017 21:12: jsou tam mista, na ktera bych se jeste rad vratil, to ne, ze ne. New York mi pripadal fantastickej. Taky jsem si rikal, ze tam by se mi mozna libilo bydlet. Nicmene si taky myslim, ze USA dnes v porovnani s dobou pred 11/9 je uplne jinej svet. A to nemluvim o 80tych letech.

 

DarthArt
14.09.2017 21:41

Donalde, kam se hrabeš na knedlík! - NAPROSTO PŘESNÝ

 

DarthArt
14.09.2017 21:40

Stray: Tak si aspoň za tři tejdny připomeneme písničku "Já nejsem z USA" :)

 

gotta
14.09.2017 21:12

Já žil v USA tři roky (98-00) a vzpomínám na to pořád velice rád. Jiný svět, ale žít bych tam dokázal. Fakt je ten, že tady je to o moc lepší.

 

Imothep
14.09.2017 15:47

Tedy abych tu vetu doplnil, nejen VZHLEDEM k udalostem v Evrope za posledni dobu: ""Máme se tu ZATIM fakt dobře" ....

 

Stray
14.09.2017 15:46

Tady v Plzni je kluk (ročník narození 1982), kterej je sice Američan, ale už asi od roku 2002 žije v Čechách a na jeho řeči bys nepoznal, že není Čech, on tedy poůvodem je, protože jeho praděda přesídlil někdy ve dvacátých letech 20.století do USA, než sem ten kluk přijel neuměl česky nic, do dvou let mluvil jako každej z nás, učí Angličtinu na Vysokej a tuším že ještě Ruštinu, vlastně soukromě mě kdysi dal taky pár lekcí, ale o co jde, on mě prostě vždycky říkal: "Ty tam prostě ne že nemůžeš, ty tam přímo NESMÍŠ!", ta země není nic pro člověka, co se rád toulá a jezdí si na výlety jak se mu zlíbí, pozoruje lidi, tu a tam se s někým jen tak baví, občas se někomu vysměje a jde dál.:-) On mě prostě kladl na srdce, že tam nepatřím a že je to tam hrozný a že sám by tam už nikdy nechtěl žít. Říkal vždycky, že tady máme ráj.

 

Imothep
14.09.2017 15:28

Stray: je... a po navratu jsem si skutecne rekl vetu: "Máme se tu fakt dobře"

 

Stray
14.09.2017 15:02

Jenže já bych se rád podíval, jestli je to tam stejný jako v těch filmech. :-)

 

zdenos14.09.2017 13:08

tu větu ,,máme se tu fakt dobře' si můžeš říct v klidu i bez vizitace USA :)