Boomer Space

CINDERELLA´S TOM KEIFER - Mnichov, Backstage, 15.října 2015

Rád bych se dožil dne, kdy se konečně do České republiky začnou zvát hudebníci jako Tom Keifer. Všestranný muzikant a předák někdejších amerických superhvězd CINDERELLA je momentálně na světovém turné po klubech, které podporuje jeho sólový debut „The Way Life Goes“, to ovšem vůbec neznamená, že by tento náruživý bluesman, rocker a příznivec country, v doprovodu méně známých muzikantů zapomněl na tvorbu své mateřské kapely, takže i v Mnichově, kde jej před dvěma týdny čekal doslova natřískaný sál (zhruba 600 lidí), zazněly, kromě skladeb z jeho sólové prvotiny, také největší šlágry osmdesátých let z repertoáru natupírovaných chlapců z Philadelphie. A že CINDERELLA vždy patřila k top kapelám hair-metalové scény, dokázaly v Mnichově skladby jako „Gypsy Road“, „Don´t Know What You Got“, „Night Songs“, „Somebody Save Me“ nebo „Heartbreak Station“ potvrdit naprosto přesvědčivě. Co sice trochu kazilo dojem z Keiferova vystoupení, bylo v průběhu hodinu a čtvrt trvajícího koncertu velmi časté přebíhání do akustické podoby, jenže Tom je tradicionalista, navíc léta žijící v Nashvillu, a tak srdci neporučíš. Zde je tedy kratší galerie, kterou je možné brát jako jeden z předkrmů pro objemný (lze říct i mnohaletý) seriál o glam metalové scéně osmdesátých let, protože, kde jinde než na CrazyDiamond.cz je možné se něčemu podobnému do hloubky věnovat a udržet si odstup, ksicht a jistou dávku zajímavosti? Jsem opravdu přesvědčen, že mě něco podobného bude bavit a už se na to připravuji.


Fotografie: Simona Holubová30.10.2015Diskuse (4)Stray
janpibal@crazydiamond.cz

 

vanda
21.08.2018 22:40

jak to? Vždyť Popelka normálně koncertuje. Kde jste slyšeli, že Cinderella už nehraje?
A jinak jo, taky bych ráda Toma někde tady.Jeho nevšední zjev mně fascinuje od dob narození skupiny. No, už je to taky pán v letech a vypadá teď trošku jako Indián.
Sluší mu to. Jo, ječák nemá úplně stejný, ale zato má ještě větší charisma, než v mládí.
Ale tady se ho asi nedočkáme. Jedině se zeptat přímo jeho.

 

rumcajs05.11.2015 23:56

Fanouškům Cinderelly bych doporučil, a zároveň i Strayovi k recenzi, sólovku kytaristy Popelky Jeffa LaBara One for the Road (2014). Osobně se mi líbí asi víc než sólovka od Toma.

 

spajk30.10.2015 19:27

Upřímně Ti závidím. Zřejmě tu není žádnej promotér specializovanej na tuhle hudbu, protože krom Crue, Little Caesar tu prakticky nikdo nevystupoval. Typickej příklad ted Winery Dogs v Olomouci. A metropole nic? Tahle kapela by přece musela zaplnit Incheba arenu nebo jak se ted jmenuje Malá sportovní.Na glam/sleaze/hair seriál se moc těším!

 

rumcajs30.10.2015 14:32

Já dokonce někde před časem četl dezinformaci, že jsou Cinderella, zpět, což se bohužel nepotvrdilo. I tak je ale Tomovo sólové turné téměř splněným snem pro Popelčiny fanoušky. I když mu to už neječí jak dříve, ten feeling tam prostě je a co je hlavní, songy z doby Cinderelly byly tak silné a kvalitní, že i v mírně odlišném podání pořád zní skvěle. Rád bych je slyšel naživo, ale do WERK Areny k nám Tom asi nepřijede :-). Snad někdy Ostrava...