Boomer Space

BASINFIREFEST 2022 - Spálené Poříčí, 23.-26.června 2022 (info)

Vstupenkyhttps://basin.cz/tickets

FB eventhttps://facebook.com/events/672670189922570


Aktuálně potvrzené kapelyAnnisokayBlind GuardianDeath To AllDog Eat DogEpicaFrog LeapGrave DiggerGutalaxHeilungHentai CorporationInfected RainJinjerMoonspellObscuraPro-PainRotting ChristSaxonStellarisStevenSeagullsSuicide SilenceSymphony XTublatankaVan CantoVltimasWednesday 13


Představujeme hvězdnou sestavu pro Basinfirefest 2022


Při obnovení Basinfirefestu po dvouleté pauze pořadatelé v roce 2019 slibovali nový koncept festivalu zahrnující více zahraničních kapel. A jelikož do šestnáctého Basinfirefestu zbývají čtyři měsíce, od zimy doplňovaná sestava festivalu nyní získala headlinera. Těmi jsou SAXON.


Britští veteráni SAXON vedle Iron Maiden a Def Leppard patří k průkopníkům nové vlny britského heavy metalu. Jedna z nejúspěšnějších kapel žánru nyní natočila další skvělou, již čtyřiadvacátou desku „Carpe Diem“, kterou na Basinu v rámci oslav jejich čtyřicátin přivezou představit!Sestava festivalu odehrávajícího se na rozlehlé zelené louce u Spáleného Poříčí nabízí ale víc. Ohromnou párty rozpoutá charismatický Leo Moracchioli alias FROG LEAP, který na svém YouTube kanálu přináší milionům diváků hromadu zábavy, stejně jako Fini STEVENSEAGULLS, kteří zazářili na Brutal Assaultu i vyprodaném koncertu v Praze. Pusťte s jejich „Thunderstruck“ (https://youtu.be/e4Ao-iNPPUc) a pochopíte.


O nevšední zážitek se postará mezinárodní soubor HEILUNG. Rituální temná hudba, koncepční pravěké představení a nástroje jako rámové bubny, chrastění lidských kostí či rekonstruované meče a štíty z archeologických nálezů.Holandská EPICA na svém osmém řadovém albu pracovala 5 let. Symfometaloví titáni se na něm vydávají zcela filmovou cestou a přináší svůj dosud nejvelkolepější opus. Ten připravují též power/heavy legendy BLIND GUARDIAN, nejen zavzpomínat bude možno s Maťo Ďurindou a jeho triem TUBLATANKA a těšit se lze na legendy progressive metalu SYMPHONY X.


Moderní směry v čele s charismatickými zpěvačkami budou reprezentovat populární JINJER či INFECTED RAIN, ale též Američané SUICIDE SILENCE jako jedna z prvních deathcore kapel, jejíž strmý vzestup málem zastavila smrt frontmana.Své 30. výročí na Plzeňsko přijedou oslavit portugalští vlci MOONSPELL, o ještě pět let déle hrají ROTTING CHRIST, kteří obstáli ve zkoušce času a stali se jednou z předních dark/black metalových kapel. K temnějším kapelám budou patřit i hvězdní black/deathers VLTIMAS s bývalými členy Mayhem a Morbid Angel.


Odkaz Chucka Schuldinera připomenou DEATH TO ALL, tribute kapela tvořená původními členy Death, ale také progresivní Němci OBSCURA. V sestavě ale jsou k nalezení i další klasici žánrů, např. PRO-PAIN, DOG EAT DOG, VAN CANTO nebo GRAVE DIGGER a již několik prvních českých kapel.


Zůstaňte naladěni, další kapely budou přibývat!


06.03.2022Diskuse (0)Info