Boomer Space

BAD OMENS - The Death Of Peace Of Mind

Stylové proudy udávající v současnosti směr kariéře amerických BAD OMENS se v mnohém podobají vývoji waleských BRING ME THE HORIZON. Slyšitelný příklon k elektronice, klávesám a naprogramovaným zvukům, stejně jako nápadná odlehčenost skladeb a jejich výrazné zmelodičtění, díky kterému se leckdo zdráhá řadit druhdy metalcoreový soubor dost možná i do rockového ranku, spojuje vlastně aktuální tvorbu obou formací. Letošní novinka richmondských nazvaná „The Death Of Peace Of Mind“ v mnohém slavné Ostrovany připomene, v dobrém i ve zlém. Vrhá totiž do placu řadu chytlavých popěvků, zdobených moderním metro-soundem.


Byť producentským stylem dělaná deska nastoupí hned zkraje velmi úchvatně, neboť prostřednictvím takových chytlavých monstr-čísel jako „Concrete Jungle“, „Nowhere To Go“ či „Take Me First“, ve kterých opravdu není nouze o futuristické zvuky, silné a křehce modulované vokály a nějaký ten dominantní groove, nastolí intenzivně pozitivní směr, vše se brzy rozplyne v zástupu příliš melancholických a vzájemně si podobných pozvolnějších písní.BAD OMENS na můj vkus až příliš zodpovědně plní požadavky módních trendsetterů a tím se zbavují byť jen malého množství osobitosti. Něco takového totiž od ústředních person kapely, jmenovitě Noaha Sebastiana, Joakima Karlssona či Nicholase Ruffila, opravdu nechtějte. Ten nápor na skutečnost, aby vše proběhlo v kýmsi nastoleném módním kurzu, je zkrátka příliš zjevný. Osobně zde nesporný talent slyším, všechny ty moderní songy mají bezesporu mainstreamový teeny feeling, ale to, co kapele schází, je něco opravdu vlastního, uchopeného z hlubší a trvanlivější perspektivy, co by je odloučilo ze zástupu podobných, nebo přesněji řečeno - ze zástupu BRING ME THE HORIZON podobných formací.


Tahle deska totiž přesně ví, na kterou generaci cílit, a jak intenzivní množství své ufňukané pózy navolit. Chápejte, že tahle věc rozhodně není špatná, nicméně mne zde schází skutečná podstata, která by povyšovala jádro skladeb nad jejich pouhou formu provedení. Líbivost, rozhodně ano, ale co když se jí člověk velmi brzy přejí?


30.12.2022Diskuse (0)Stray
janpibal@crazydiamond.cz